Bilgisayar toplamak için doların düşmesini beklemeli miyiz?

guranc

Hectopat
Daha fazla  
Bilgisayarımı yükseltmem lazım. İşlemci, monitör almam lazım. Şu an alınır mı? Yoksa dolar düşer mi, doların düşmesini mi beklemeliyim? Neden bunu sordum, çünkü 2 ayda yaklaşık 1.60TL civarı düştü. Biliyorum biraz saçma bir soru olabilir fakat herkesin fikrini almak istedim. Belki doların düşmesini bekleyen birileri daha vardır diye.

Bilgisayarımı yükseltmem lazım. İşlemci, monitör almam lazım. Şu an alınır mı? Yoksa dolar düşer mi, doların düşmesini mi beklemeliyim? Neden bunu sordum, çünkü 2 ayda yaklaşık 1.60TL civarı düştü. Biliyorum biraz saçma bir soru olabilir fakat herkesin fikrini almak istedim. Belki doların düşmesini bekleyen birileri daha vardır diye.
Dolar 6 liraya düşse bile ekran kartı bulamazsın. Bitcoin devam ettiği sürece kimseye kart yok. Bu gidişle de bitcoin bitmez. Etherium düşer dogcoin yükselir, o düşer bir başkası yükselir. Amd ve Nvidia'nın başka bir çözüm bulması lazım.

Dolar 6 liraya düşse bile ekran kartı bulamazsın. Bitcoin devam ettiği sürece kimseye kart yok. Bu gidişle de Bitcoin bitmez. Etherium düşer dogcoin yükselir, o düşer bir başkası yükselir. AMD ve NVIDIA'nın başka bir çözüm bulması lazım.

Ekran kartı istemiyorum. İşlemci AMD Ryzen 3 3100 almayı düşünüyorum veya 144Hz bir monitör.

Anlamıyorum. Bilgisayar alacağım yazmadım. Bilgisayarımı yükselteceğim yazdım. 1050 Ti'yim var zaten?
İşlemcin ekran kartını mı besleyemiyor? İşlemci ve monitör alarak genelde pc yükseltilmez, ekran kartını artırarak ve diğer bileşenleri de ona göre uyarlayarak yükseltilir. Fps yi belirleyen ekran kartıdır.

İşlemcin ekran kartını mı besleyemiyor? İşlemci ve monitör alarak genelde PC yükseltilmez, ekran kartını artırarak ve diğer bileşenleri de ona göre uyarlayarak yükseltilir. FPS'yi belirleyen ekran kartıdır.

İşlemcim kötü. AMD Ryzen 3100 alacağım şu anki bilgisayarım;
NVIDIA GeForce 1050 Ti.
AMD Ryzen 3 1200.
16GB RAM
ASUS Prime B350M-K

Abim benim işlemcin nasıl kötü anlayamadım. R3 1200 çok rahat 1050 ti yi çalıştırır diye biliyorum. Uyum için darboğaz testinde %0.45 gibi çok iyi bir sonuç çıkıyor:

Yani işlemcin bozuk değilse 4k da o işlemciyle Gtx 1070 i bile çalıştırırsın: Ryzen 3 1200 & GeForce GTX 1070 | Bottleneck calculator | PC Builds

Yeni konular

Geri
Yukarı