Bilgisayar toplamak vs Xbox satın almak

HiroZamani

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Antrenör/Öğretmen
Arkadaşlar merhaba bir haftadır bu konu üzerine düşünüyorum karar veremedim. Her ikisini de bu (HP 27xq 27" 144Hz 1ms (HDMI) FreeSync QHD Monitör Fiyatı) monitör ile kullanacağım. Xbox'ta oynadığım oyunları PC'de oynayabilmem için çok daha fazla para harcamalıyım gibi görünüyor, bu fark sizce ne kadar olur ve bu farka değer mi? Halihazırda i7-4700HQ işlemcili ve 870M grafik kartlı 5 senelik bir notebookum var gündelik işlerimde ve eski oyunlarımda işimi görüyor. Siz olsanız ne yapardınız fikrinizi almak istiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar merhaba bir haftadır bu konu üzerine düşünüyorum karar veremedim. Her ikisini de bu (HP 27xq 27" 144Hz 1ms (HDMI) FreeSync QHD Monitör Fiyatı) monitör ile kullanacağım. Xbox'ta oynadığım oyunları PC'de oynayabilmem için çok daha fazla para harcamalıyım gibi görünüyor, bu fark sizce ne kadar olur ve bu farka değer mi? Halihazırda i7-4700HQ işlemcili ve 870M grafik kartlı 5 senelik bir notebookum var gündelik işlerimde ve eski oyunlarımda işimi görüyor. Siz olsanız ne yapardınız fikrinizi almak istiyorum.

Bence PC daha mantıklı alabiliyorsanız. Çünkü daha yüksek çözünürlük, daha güzel grafikler ve daha çok FPS veriyor. Hem 144Hz monitörde rekabetçi oyunlarda oynanabilir. Konsol almak istiyorsanız, paranız varsa PS4 daha iyi olur diye düşünüyorum.

Günlük işlerini halledebileceğin yeterli bir PC var ise oyun konsolu almak daha mantıklı. Ama yeni nesil gelmek üzereyken şu anki nesili almak mantıklı mı dersen? Bence hala alınabilir çünkü yeni nesil çıktıktan sonra 1-2 yıl gider yine eski konsol. Konsolda oyun oynamayı seviyor musun tabi onu da bir düşün. Ben mesela aynı senin tarzında 1 Laptop ve 1 XBOX sahibiydim. Bir kaç ay içinde acayip sıkıldım konsoldan ve ikisinide satıp PC topladım. Sonra arada yayılarak keyif yapma peşine PS4'te aldım ama her zaman favorim PC'dir. Özellikle FPS oyunları konsol ile oynamayı hiç sevmiyorum. Oynayamıyor değilim elin alışıyor ama hiç zevk vermiyor.

Amaç sadece oyun oynamaksa ve daha az para harcamaksa ben oyun konsollarını tavsiye ederim. Baktığın zaman yanlış bilmiyorsam PS4 çıkalı 7 sene oldu ve günümüzde halen aktif olarak kullanılıyor. Bilgisayar 7 senelik olsa bu süre içerisinde dünya kadar masraf yapılırdı.

Hocam bence PC alıp yanına gamepad al. Ben öyle yaptım. Artık konsoldaki bir çok oyun da PC'ye geliyor ve geldi de. Xbox'ın kendi gamepad'i var ben onu kullanıyorum gayet rahat.

Günlük işlerini halledebileceğin yeterli bir PC var ise oyun konsolu almak daha mantıklı. Ama yeni nesil gelmek üzereyken şu anki nesili almak mantıklı mı dersen? Bence hala alınabilir çünkü yeni nesil çıktıktan sonra 1-2 yıl gider yine eski konsol. Konsolda oyun oynamayı seviyor musun tabi onu da bir düşün. Ben mesela aynı senin tarzında 1 Laptop ve 1 XBOX sahibiydim. Bir kaç ay içinde acayip sıkıldım konsoldan ve ikisinide satıp PC topladım. Sonra arada yayılarak keyif yapma peşine PS4'te aldım ama her zaman favorim PC'dir. Özellikle FPS oyunları konsol ile oynamayı hiç sevmiyorum. Oynayamıyor değilim elin alışıyor ama hiç zevk vermiyor.
Sanırım beni en çok düşündüren şey de fare kullanmadan FPS, strateji gibi oyunları oynarken zevk alıp alamayacağımdı. Bu konuya değinerek fikrimi tekrar bilgisayara yaklaştırdın. Arkadaşlar hepinize teşekkür ederim cevaplarınız için. Peki sistem toplamak için AMD'nin yeni nesil işlemci ve grafik kartlarını beklemeli miyim?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı