Bilgisayar toplamak zor mu?

Sensiz

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar ilk defa PC toplayacağım bu yüzden bir bilgim yok nasıl toplanır, kolay mı, YouTube yardımcı olur mu? Yazarsanız çok mutlu olurum.

Bilgisayar toplamadan kastın ekran kartı, işlemci falan almak mı?

Almadan önce buraya yaz yardımcı oluruz.

Parçaları birleştirmekden bahsediyorsan eğer kolay ve basit.

Acele etmemek ve sıra sıra gitmektir önemli olan. Adımları tek tek ve dikkatli yaparsanız 12 yaşındaki bir çocuk bile yapabilir bunu. En çok korkulan ve en tehlikeli kısım işlemci montajıdır halbuki tek yapmanız gereken işlemciyi düz bir şekilde semboller ve girinti çıkıntılar birbirine uyacak şekilde sokete bırakıp doğru koyduğunuza emin olduktan sonra soketi kapatmanızdır. Onun dışında anakartı takmadan önce kasanın anakart bağlantı vidaları kesinlikle atlanmamalı yoksa anakart kısa devre yapıp tamamen çöp olabiliyor. Kısacası dikkatli ve adım adım acele etmemek yeterli birazda özgüven tabii ki. Not atakan7474'den alınmıştır.

Güzel bir şekilde inceliklerini anladıktan sonra gayet basit. Hatta bir yerden sonra zevk almaya bile başlarsınız. YouTube'de videolar izleyin. Ek olarak parçaları monte ederken vücudunuzdaki statik elektriği boşaltmaya dikkat edin. Parçalar etkilenebilir.

Oldukça kolay, Türkiye şartlarındaki olası maliyetleri saymazsak... Birçok site zaten ücretsiz monte işlemi de yapıyor.
Tamam ben olayı tamamen yanlış anlamışım :D
Oldukça kolay, dert etmenize kesinlikle gerek yok. Hem gerektiği yerlerde forumdan hem de youtube videolarından destek alarak kolayca yapabilirsiniz.

Technopat'ın rehber videoları var:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Yeni konular

Geri
Yukarı