Çözüldü Bilgisayar tozları aldıktan sonra siyah ekran verdi

• Konuyu başlatan Comar
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 11
  • Görüntüleme 182
Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Comar

Femtopat
Daha fazla  
RAM
neoforza 8 gb 3000 mhz ddr4 nmud480e82-3000db11 ram
Ekran kartı
AMD Radeon rx550
Anakart
B450M PRO-VDH MAX (MS-7A38)
İşlemci
AMD Ryzen 3 3100
Merhaba bugün bilgisayarımın içerisindeki tozları aldıktan sonra açmaya çalıştığımda ilk önce güncelleştirme ekranı aldım, sonradan mavi ekrana dönüp kurtarma yerine attı. Kapatıp açtığımda ise videodaki gibi bekliyorum. Yardım eder misiniz?

Dosya Ekleri

• IMG_0842.jpeg
    IMG_0842.jpeg
    179,5 KB · Görüntüleme: 26
Çözüm
Herhangi bir sorun gözükmüyor. Dediklerinizi yapıyorum.

---

Kapattım ve güç kaynağından çıkardım 22.00 gibi açacağım.

Açtığında olmamış olursa;
1- RAM'lerin yerlerini değiştir tek ise slot değiştir.
2- SSD SATA ise SATA kablosunu veya SATA kablosunun bağlandığı yeri değiştir. M.2 ise diyebileceğim pek bir şey yok.
3- İnternetten Windows kurtarma moduna nasıl girebileceğini araştır ve girmeyi dene.
Merhaba bugün bilgisayarımın içerisindeki tozları aldıktan sonra açmaya çalıştığımda ilk önce güncelleştirme ekranı aldım, sonradan mavi ekrana dönüp kurtarma yerine attı. Kapatıp açtığımda ise videodaki gibi bekliyorum. Yardım eder misiniz?

Güncelleme sırasında bilgisayar kapandı mı?

Dosya Ekleri

• image.jpg
    image.jpg
    226,5 KB · Görüntüleme: 8
Son düzenleme:
Yok kapanmadı.

Yok iftarımı açıp geldim hala aynı durumda.

Şimdi ne yapayım?

F7'ye bas sonra ssd/hdd görüyor mu bak. Görüyorsa sistemi başta kapat güç kaynağından da çıkar bir süre bekledikten sonra tekrar aç. Donanım değişikliği varsa yapmak gerekiyor bende de olmuştu.

Durum değişti mi hocam?

Son düzenleme:
F7'ye bas sonra ssd/hdd görüyor mu bak. Görüyorsa sistemi başta kapat güç kaynağından da çıkar bir süre bekledikten sonra tekrar aç. Donanım değişikliği varsa yapmak gerekiyor bende de olmuştu.

Durum değişti mi hocam?

---

Dosya Ekleri

• image.jpg
    image.jpg
    137,2 KB · Görüntüleme: 7

---

2- SSD SATA ise SATA kablosunu veya SATA kablosunun bağlandığı yeri değiştir. M.2 ise diyebileceğim pek bir şey yok.
3- İnternetten Windows kurtarma moduna nasıl girebileceğini araştır ve girmeyi dene.

Çözüm

Buraya geldim.

Dosya Ekleri

• image.jpg
    image.jpg
    86,1 KB · Görüntüleme: 6

Geri
Yukarı