Bilgisayar USB'den Boot edilemiyor

Bersker

Hectopat
Yer
Homs
Daha fazla  
Evet sorunum bu. Format atmaya çalışınca Windows simgesinden sonra ekran resimdeki gibi olup bilgisayar tak diye kapanıyor. Önerilerinize açığım.

20201123_203757.jpg

Sistem özellikleri(pew91)
i3 380m
gt 540m
6gb ram

Son düzenleme:
BIOS'da Secure Boot açık olabilir kapatmanız işe yarayabilir. Öbür türlü USB'ye imajı nasıl yazdırdığınız da önemli.

Secure Boot aradım ama bulamadım hocam. Başka bir USB ve DVD'dan denedim olmadı. Nasıl yazdırmam lazım söyleyebilir misiniz?
Bios: InsydeH2O Version V1.25

O zaman Rufus ile nasıl yazdırdıysanız tam tersi MBR yazdırdıysanız GPT, GPT yazdırdıysanız MBR yazdırın ve deneyin.
İşin açıkcası nasıl yazdırdığımı hatırlamıyorum ama 2 sini de deneyip olmadı size dönerim
O zaman Rufus ile nasıl yazdırdıysanız tam tersi MBR yazdırdıysanız GPT, GPT yazdırdıysanız MBR yazdırın ve deneyin.
Hocam ama dvd nin olması gerekmez miydi o zaman? Dvdde de aynı görseldeki durum oldu.
Hocam olmadı aynı durum bu arada Bios Legacy miş ama bunun BIOSda gözükmemesi garip değil mi? BIOS u güncellesem bir işe yarar mı?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı