Bilgisayar uzun bir süre geçince açıldıktan daha sonra açılmıyor

ibrahimozturk

Hectopat
Herkese selam,

Bilgisayarın problemini kısaca anlatacak olursam, uzun bir süre açmadıktan sonra bilgisayar çalışıyor ve otomatik olarak BIOS'a giriyor. Disk'imden boot etmeye çalıştıktan sonra fanlar hızlıca dönüyor ve normale dönüyor fakat ekrana sinyal gelmiyor. Reset atıp açmaya çalışınca bu sefer hiç görüntü gelmiyor. RAM problemi olduğunu düşünüp farklı kombinasyonlarla takıp çıkarmayı denedim aynı problem mevcut. İşletim sisteminin bozulmuş olabileceğini düşündüm ve formatlamak için açtım fakat format işlemi yarıda kesildi ve tamamen mor yazısız bir ekran geldi, aynı şekilde görüntü gelmeksizin çalışmaya devam etti. Farklı diskler kullanmayı denedim ve aynı sonuç. Komponentler ısındığı için olabilir mi dedim ve işlemci ve ekran kartının termal macunlarını yeniledim. BIOS pilini çılarıp taktım ve hatta çıkarıp kullanmayı da denedim. RAM, ekran kartı ve diskin soket kısmını silgi ile silmeyi denedim. Problem sizce nesir?

Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
PSU sıkıntılı olabilir, kapasitörleri arızalıysa zamanla statik elektrikle yükleniyor olabilir. Bilgisayarı açmadan önce prizden çıkartıp bir kaç saniye sonra yeniden takıp açmayı deneyin, açılıyorsa sıkıntı dediğim yerlerdedir.

Geri
Yukarı