Rehber Bilgisayar Ve Oyun Performansı Arttırma

Peki sence kullanılmalı mı Windows 10 Super Lite?
Açıkçası ben gayet memnum kaldım normal windows 10 sürümünde bilgisayarım da çok fazla donma, kasma sıkıntısı yaşıyordum. Super lite benim için çok rahatlatıcı oldu. Ghost toolbox adlı yazılımıyla istediğin windows özelliğini silebiliyorsun veya yüklüyebiliyorsun gayet kullanışlı bir özellik.
Elinize sağlık güzel içerik olmuş.

Teşekkürler.

Rehber için elinize sağlık fakat önermeyeceğim çok fazla şey var.
  • Özelleştirilmiş ISO dosyası kullanmayı önermem. Sonuç olarak arka kapıya ne koyduğunu nereden bileceğiz? Ek olarak lite olduğu belirtilmiş kullanıcı bunun bilincinde olsa dahi ilerde başka uygulamalar kullanırken sıkıntı yaşayabilir.
  • Ön yükleme ayarlarıyla da oynamayı önermem, burada çok gördüm sonrasında sistemi açılmayan kişileri, o ayarları değiştirmek de pek işe yaramıyor.
  • Programların ne kadar işe yaradığı da tartışılır, sonuç olarak hepsi el ile kapatılabilen şeyler.

Son düzenleme:
Rehber için elinize sağlık fakat önermeyeceğim çok fazla şey var.
  • Özelleştirilmiş ISO dosyası kullanmayı önermem. Sonuç olarak arka kapıya ne koyduğunu nereden bileceğiz? Ek olarak Lite olduğu belirtilmiş kullanıcı bunun bilincinde olsa dahi ileride başka uygulamalar kullanırken sıkıntı yaşayabilir.
  • Ön yükleme ayarlarıyla da oynamayı önermem, burada çok gördüm sonrasında sistemi açılmayan kişileri, o ayarları değiştirmek de pek işe yaramıyor.
  • Programların ne kadar işe yaradığı da tartışılır, sonuç olarak hepsi el ile kapatılabilen şeyler.

Haklısınız. Bu benim ilk rehberim tam detaylı anlatmamış olabilirim özür dilerim. Dediğiniz gibi özelleştirilmiş sürümlerde ne olacağı belli olmaz ben bunu 1 seneyi aşkındır kullandığım için önermek istedim. Program olmaması kısmın da sistemin kendi uygulamasın da silinen çoğu şeyi geri yükleye biliyoruz. Ön yükleme ayarlarında da dediğim gibi tam ayrıntı vermediğim için özür dilerim. Programlar büyük bir yükü üstümüzden alarak çok bellek kullanımını temizliyor, arka da çalışan gereksiz hizmetleri kapatıyor kullanıcıya kalmış bir durum kısacası. Etkisini gördüğüm için bu ayarları paylaşmak istedim rehber olarak bir daha ki rehberimde daha çok dikkat etmeye ve daha çok ayrıntı vermeye dikkat edeceğim.

Geri
Yukarı