Bilgisayar ve Yazılım Mühendisliği farkları?

Öğretmeseler bile öğrenmek zorundasın. Türkçe kaynakların %95'i müspette kağıttan ibaret. Kaldı ki, sen bir mühendis olacaksın. Mühendisin en kısa ve net tanımı, problem çözen kişi. Bugün literatürdeki çoğu dergiler, İngilizce yayın yapmaktadır. Turkish Journal of Electrical Engineering and Computer Science, örnek olarak verebilir. Problemin çözümü için, nasıl literatür taraması yapacaksın ki ? İngilizcenin yanında bir yabancı dil daha ögrenmek zorundasın piyasa etkin rol gösterebilesin.

Öğretmeseler bile öğrenmek zorundasın. Türkçe kaynakların %95'i müspette kağıttan ibaret. Kaldı ki, sen bir mühendis olacaksın. Mühendisin en kısa ve net tanımı, problem çözen kişi. Bugün literatürdeki çoğu dergiler, İngilizce yayın yapmaktadır. Turkish Journal of Electrical Engineering and Computer Science, örnek olarak verebilir. Problemin çözümü için, nasıl literatür taraması yapacaksın ki ? İngilizcenin yanında bir yabancı dil daha ögrenmek zorundasın piyasa etkin rol gösterebilesin.
Siz yazılım mühendisisiniz büyük ihtimalle ingilizceniz var peki nasıl ögrendiniz?
Size katılıyorum lakin capalamama ragmen ingilizce konusunda eksigim hemde cok.
Ne yapmam lazım bilmiyorum o kadar cok ingilizce alt yazılı film izlememe ragmen hic birşey bilmiyorum gibi birşey.
@byanigli

Son düzenleme:
Dil öğrenmek, aslında o dile ait bir toplumun kültürünü öğrenmektir. Öncelikle bir öğretici şart, Ben sabah kaktığım Hürriyet daily news okurdum. İlk başlarda birşey anlamazdım ama bir deftere oradaki bilmediğim kelimeleri yazardım ve bilmediğim bir yapı varsa onu not alırdım. Yolda Trafikte, yabancı yayın yapan radyoları dinlerdim. Diziler yabancı idi. Dinlediğim sarkıları söylemeye çalışırdım ve zamanla da oturdu. Yani olaya kültür gözüyle bak.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı