Bilgisayar virüsten sonra kasmaya başladı

BatuTrack

Femtopat
Daha fazla  
Yavaşlamadan önce yani 3 4 ay önce RAT yemiştim sonra RAT'tan dolayı PC bozulmuştu. Sonra bilgisayarcıya götürdük SSD yazılımı bozulmuş dedi ve SSD'ye yazılım yüklemişti sonra fark ettim ki 7 8 uygulama bile açıkken 30 35 bellek yiyen 3 CPU'su olan bilgisayar artık boşta 40 50 bellek yiyor Valorant ve Opera açıkken 80 85 oluyor. Bu durumu nasıl çözerim? Daha taksiti bile bitmedi kasanın bilgisayarcının da bir şey çaldıgını düşünmüyorum.

Son düzenleme:
Not: Bilgisayarı vatan mağazasından 12 ay taksit ile toplama şeklinde almıştım hazır sistem degil. (vatana götürsem ilgilenirler mi para ödemeden çözerler mi)

Yarın kesinlikle seninle iletişime geçeceğim bu konuda. Ama başka insanlarında yardım etmesi - fikir vermesi lazım açıkçası.

Tekrar merhaba,

Lütfen Vatan Bilgisayar'dan topladığınız parçaların faturasını saklayınız, eşleştirme yaparak bilgisayarcı tarafından parça değişikliği var mı yok mu kontrol edilmesi gerekebilir.

EK: muhtemelen bilgisayarda bir sorun yok diyeceklerdir, eğer gözle görülür bariz bir sorun varsa SSD'nin garantisi olduğu için değişim yapılabilir ama SSD'nin dışarıdan müdahale edildiği anlaşılırsa (yazılımsal olarak) vb, o halde değişim yapılmaz.

EK: CPU kullanımın olağan dışı artma sebebi yardımcı parçalarda bir hata olmasından kaynaklı olabilir. Bu parçalar arasında sıkca buna sebep olabilecek tek parça (RAM) ama hatalı veya yanlış atılan sürücü güncellemeleri/yazılımlarıda bu hatalara sebep olur.

İyi sosyaller.

Geri
Yukarı