Virüsten sonra format atmalı mıyız?

BayOcean

Hectopat
Daha fazla  
VirusTotal ile taradığımda 16 tane AV'den, trojan tespiti alan bir dosyadan dolayı bilgisayarımda virüs olduğunu düşünüyorum. Kaspersky ve Malwarebytes ile tam tarama yaptığımda temiz çıksa da pire için yorgan yakan bir kafadayım.

Zaten kullandığım Windows 10 sürümünün performansını beğenmediğim için bir format çekmeyi düşünüyordum.

Sistem için SSD, depolama için HDD kullanıyorum. Olası bir virüse karşı, 1 TB'lık hard diskimi de biçimlendirmem gerekir mi? İçinde çok eski bilgilerim var ama yine de gözden çıkarırım. Sizce buna gerek var mı? Kaspersky'da, Malwarebytes'da temiz gösteriyor, 0 tehdit. Sağlam Anti-Virüs'lerden bile sıyrılabilen virüs türleri var mı?

Kaspersky ve Malwarebytes tam taramaları temiz çıkıyorsa temizdir. Sıyrılsa bile kısa bir zaman içinde veritabanlarına girektir. Kaspersky'ı bypasslamak o kadar kolay değil.
Yani formata gerek yok.

VirusTotal ile taradığımda 16 tane Av'den, trojan tespiti alan bir dosyadan dolayı bilgisayarımda virüs olduğunu düşünüyorum. Kaspersky ve Malwarebytes ile tam tarama yaptığımda temiz çıksa da pire için yorgan yakan bir kafadayım.

Zaten kullandığım Windows 10 sürümünün performansını beğenmediğim için bir format çekmeyi düşünüyordum.

Sistem için SSD, depolama için HDD kullanıyorum. Olası bir virüse karşı, 1 TB'lık hard diskimi de biçimlendirmem gerekir mi? İçinde çok eski bilgilerim var ama yine de gözden çıkarırım. Sizce buna gerek var mı? Kaspersky'da, Malwarebytes'da temiz gösteriyor, 0 tehdit. Sağlam Anti-Virüs'lerden bile sıyrılabilen virüs türleri var mı?

Tüm disklerinizi biçimlendirmek en sağlıklı olanıdır.

Gereksiz mesajlar
VirusTotal ile taradığımda 16 tane AV'den, trojan tespiti alan bir dosyadan dolayı bilgisayarımda virüs olduğunu düşünüyorum. Kaspersky ve Malwarebytes ile tam tarama yaptığımda temiz çıksa da pire için yorgan yakan bir kafadayım.

Virüs şakaya gelmez hocam kesinlikle format gereklidir.

Yeni konular

Geri
Yukarı