Çözüldü Bilgisayar Windows kurulumunda SSD'yi görmüyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

LEJY0N

Hectopat
Selam. Bilgisayarımda Ubuntu işletim sistemi yüklüydü. Ben kendim Windows silip kurulum yapmıştım. Bugün tekrardan karar değiştirip Windows yüklemek istedim. Linux'a ait dosyaları sildim, lakin kurulum ekranında sürücü bulunamıyor hatası gösterdi. Laptopta takılı olan SSD'yi tanımıyor. Bu durumu nasıl çözebilirim?

Çözüm
@202 @Buğra S
Sorunum çözüldü çok teşekkür ederim.
ISO dosyasını USB'ye Ventoy programı ile yazdırmayı denedim. SSD'yi tanıdı Windows kurulumda. Ayni sorunu yaşayan arkadaşlar için;
Ubuntu'nün kendi disk programından kesinlikle ISO dosyası yazmayın. Harici programlar kullanın. Ben WoeUSB ile denedim olmamıştı. Ventoy çözüm oldu.
Selam. Bilgisayarımda Ubuntu işletim sistemi yüklüydü. Ben kendim Windows silip kurulum yapmıştım. Bugün tekrardan karar değiştirip Windows yüklemek istedim. Linux'a ait dosyaları sildim, lakin kurulum ekranında sürücü bulunamıyor hatası gösterdi. Laptopta takılı olan SSD'yi tanımıyor. Bu durumu nasıl çözebilirim?
Ayrı bir flaş belleğinize intel RST driverlerini atın eğer cihazınız 10 ya da 11. nesil işlemci içeriyorsa.

Tamam cihazınız UEFI destekliyor, ISO dosyasını diske neyle yazdırdınız?
BIOS içinden Advanced sekmesini atabilir misiniz?
Format flaşı içinden disk seçme ekranında "Shift + F10" yapıp "diskpart" yazdıktan sonra"list disk" yazıp sonucu misiniz?

Nasıl yapabilirim hocam? Şu anda bu sorunu çözmek için tekrar Ubuntu'yu kurdum.
Eğer olay ondan kaynaklıysa çözülür. Ben bayağıdır yapmadım ama format ekranında yapılan basit bir işlem. Disk numarası 0 yapıyor videoda onu herhalde 0 yaparsın tam bilmiyorum.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Tamam cihazınız UEFI destekliyor, ISO dosyasını diske neyle yazdırdınız?
Iso dosyasını ubuntunun kendi içinde bulunan program aracılığı ile yazdırdım hocam.
BIOS içinden Advanced sekmesini atabilir misiniz?
Format flaşı içinden disk seçme ekranında "Shift + F10" yapıp "diskpart" yazdıktan sonra"list disk" yazıp sonucu misiniz?
Hemen atıyorum

Yeni konular

Geri
Yukarı