Bilgisayar Windows'u güncelledikten sonra donmaya başladı

Swolly

Decapat
Merhaba, ben ekran kartımı ve Windows'u güncelledikten sonra bilgisayarım aşırı kasmaya başladı hatta bazı oyunlar açılmıyor Apex Legends'da normalde full ayarlarda 100FPS alıyordum ama artık oyun açılmıyor bile. Bilgisayara format attım bu kez daha fazla kasmaya başladı. BIOS'uda güncelledim. Ekran kartının driver'ını kaldırdım eskisini kurdum yine sorun düzelmedi. Bilgisayarda normal kullanımda ara sıra anlık donmalar oluyor.

1578045562647.png
sistemim;
GPU: ASUS STRIX 570.
CPU: R3 2200G.
RAM: 8 GB 3200MHz patriot.
Anakart: MSI B450 MK v2.

Son düzenleyen: Moderatör:
RAM testi ve işlemci testleri yapmanı öneriririm bir de RAM'lerde veya işlemci de hız aşırtma varsa onları normal frekanslarına çek son olarak saçma gelebilir ama farklı bir priz kullan dene bakalım sonuç ne olacak.

Bilgisayarını formatla, Windows 10 veya Windows 7 kur, hangisini kullanıyorsan, crackli Windows kullanma, pcriver gibi sitelerde Windows 10 Boot ISO dosyası var oradan indir, USB hazırlama programından Windows 10 ISO dosyasını seç(indirdiğini) sonra kuruluma başla, kurulum hallolduktan sonra, bilgisayarın açılınca stopupdates10 programını arattır Google'den indir kur, ilk baş duraklat Windows Update'yi sonra kapat. Defender Control programını indir Google'den, oradan da Windows Defender'i kapat, iobit Driver Booster 6.5 programını indir lisansı da arattır Google'den bulursun, bilgisayar için gerekli programları kur. Sorunun çözülürse mesaj at, yine çözülmezse BIOS'u Update yaptığın içindir.
Windows Boot hazırlama programının adı, Rufus.
USB belleğe hazırlamak için.

Son düzenleyen: Moderatör:
Tüm guncellestirmeler yüklü mü? Windows ve ekran karti sürücü sürümü nedir?
Windows güncel ve ekran kartı 19.12.3 sürümü.
RAM testi ve işlemci testleri yapmanı öneriririm bir de RAM'lerde veya işlemci de hız aşırtma varsa onları normal frekanslarına çek son olarak saçma gelebilir ama farklı bir priz kullan dene bakalım sonuç ne olacak.
Overclock'u kapatıp denedim sorun devam ediyor. Başka bir priz olmadığı için deniyemiyorum.

Son düzenleme:
Windows güncel ve ekran kartı 19.12.3 sürümü.

Overclock'u kapatıp denedim sorun devam ediyor. Başka bir priz olmadığı için deniyemiyorum.
Amd'nin en stabil sürümü 19.12.2, sende kurulu olan sürüm sıkıntılı yazılım üzerinde isteğe bağlı şeklinde sunulmuş zaten o sürüm dediğim sürümü kur onu kaldırıp o şekilde kontrol et bakalım.

Bilgisayara tekrar format at mümkünse orijinal windows kullan. işletim sistemin 64 bit olsun. Eğer format atarken belge sakladığın yedek bir diskin varsa bir antivirüs indir ve tarama yap.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı