Bilgisayar yavaş açılıyor

gxxfps

Hectopat
Bilgisayarım normalde en fazla 1 dakikada açılan bir bilgisayardı. Son 3 gündür aşırı yavaş açılıyor. Windows'dan kaynaklı mı olduğunu bilmiyorum açıkçası. Anakart resmi çıkıyor ve ondan sonra 4 dakika civarı siyah ekranda bekliyorum. Son zamanlarda sistemi yavaşlatabilecek bir şey de indirmedim. Yardım eder misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
SSD kullanmıyorsanız normal. SSD kullanıyorsanız marka ve modeli nedir?

Vallahi ben 90 okuması 75 yazması olan HDD'ye sahip bir laptoptan 500 okuma 420 yazmalı SSD'li PC'ye geçince çok fark etti. İnsan Windows'un 8-10 saniyede açılmasını alışık olmayınca garip geliyor.

ENdjQNcWkAM4TIE.jpg

gençleştim resmen. Bu kadar mı fark eder.

Ssd olmaması 1 dakkalık açılış süresini 4 dakka yapmaz büyük ihtimalle ramlerinden biri arızalandı. Hangisinin arızalı olduğunu anlamak için genel tozdan arındırdıktan ramlerini söküp sonra tek tek takarak deneyerek hangisinin arızalandığını tespit edebilirsin. Genel bakım sonrası Ssd alman ve anakartın destekliyorsa uefi windows kurman ~10 saniyeye düşürür pc açılışını.
Ayrıca Sistem özelliklerini paylaşsan öözüm tavsiyeleri için daha faydalı olurdu.

SSD olmaması 1 dakikalık açılış süresini 4 dakika yapmaz büyük ihtimalle ramlerinden biri arızalandı. Hangisinin arızalı olduğunu anlamak için genel tozdan arındırdıktan ramlerini söküp sonra tek tek takarak deneyerek hangisinin arızalandığını tespit edebilirsin. Genel bakım sonrası SSD alman ve anakartın destekliyorsa UEFI Windows kurman ~10 saniyeye düşürür pc açılışını.
Ayrıca Sistem özelliklerini paylaşsan özüm tavsiyeleri için daha faydalı olurdu.
Ramlerin arızalanmasıyla açılış süresi artmaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı