Bilgisayar yeni açıldığında ve oyuna girildiğinde ekrana gelen siyah yatay çizgiler nedir?

Quagmire

Picopat
Daha fazla  
Monitör
AOC 24G2ZU
Dün dışarı çıkayım dedim eve geldim baktım monitörün hali yaman. Kardeşime sordum kulaklığın kablosunu çekmeye çalışırken bir yere çarptı dedi. İlk açtığımda ufak çizgiler vardı zor görülüyordu ama sonradan arttı. Kapayıp açıyorum masaüstünde pek bir şey yok, sadece ufak ufak renk geçişlerinde değişik görünüyor. İlk aldığımda da böyle değildi. Herhangi bir oyuna giriyorum FC 24 olsun RDR2 olsun ekranın yarısını kaplayacak şekilde çok sık siyah çizgiler çıkıyor. Monitörün Hertz'ini düşürdüğümde ise bu çizgiler artıyor. Ama masaüstünde olmayıp oyunda olması ilginç geldi. Yan monitörümü denedim onda sorun yok. Ekran kartı driverlar güncel.
Edit: Masaüstünde de oluyor bazen.
Monitör: AOC 24G2zu.
Ekran kartı: RTX 4070.

Dosya Ekleri

• WhatsApp Image 2024-03-16 at 11.59.29.jpeg
    WhatsApp Image 2024-03-16 at 11.59.29.jpeg
    78,5 KB · Görüntüleme: 34
  • WhatsApp Image 2024-03-16 at 12.00.04.jpeg
    WhatsApp Image 2024-03-16 at 12.00.04.jpeg
    126,8 KB · Görüntüleme: 37
Hocam seri numarasından falan garanti var mı zaten görebiliyorlar yani sadece faturayla da gönderebilirsiniz bazen. Fakat monitörlerde olmuyor diye biliyorum. Emin değilim yanlış bilgi olmasın.

Hocam AOC teknik servis numarasını veya adresini bulamadım. İstanbul da var mıdır acaba?

Yeni konular

Geri
Yukarı