Bilgisayar yeni RAM taktıktan sonra açılmıyor

Hüseyin-

Hectopat
Merhaba. Geçenlerde yeni bir 2x8 RAM aldım bugün elime ulaştı ve taktım fakat bilgisayarı açtığımda ekrana görüntü gelmedi. Eski RAM'i taktım fakat yine gelmedi. Nasıl düzeltebilirim?

Dosya Ekleri

• image.jpg
    image.jpg
    281,2 KB · Görüntüleme: 7
  • image.jpg
    image.jpg
    232,4 KB · Görüntüleme: 10
Kablo takılı RAM'lerin yerini değiştirdim fakat yine yok.
Aklıma başka bir şey gelmedi aslında genel olarak yapılması gerekenleri yapmışsınız. Pcyi kapatın elektriği kesin o halde power tusuna 10-15 saniye basıl tutun daha sonra ramleri çıkarıp yuvaya taktığınız kısımları silgi ile bastırmadan silin. Ram yuvasınıda hafif üfleyin bazen tak çıkar işleminde oksitlenme olabilir.

Daha sonra ramleri çıkmış ve kapalı halde 5-10 dakika bekleyin ilk önce yeni aldığınız ramin bir tanesini takın öyle açmaya çalışın

Aklıma başka bir şey gelmedi aslında genel olarak yapılması gerekenleri yapmışsınız. PC'yi kapatın elektriği kesin o halde Power tusuna 10-15 saniye basıl tutun daha sonra RAM'leri çıkarıp yuvaya taktığınız kısımları silgi ile bastırmadan silin. RAM yuvasınıda hafif üfleyin bazen tak çıkar işleminde oksitlenme olabilir.

Eğer olmazsa sıkıntı neyde olabilir aklıma bir şey gelmiyor işlemci yenilediğimde BIOS güncellemiştim öyle açılmıştı acaba biosumla alakalı mı?

Daha sonra RAM'leri çıkmış ve kapalı halde 5-10 dakika bekleyin ilk önce yeni aldığınız RAM'in bir tanesini takın öyle açmaya çalışın.

Şu an BIOS pili RAM'leri ve ekran kartını söktüm bekletiyorum.

Aklıma başka bir şey gelmedi aslında genel olarak yapılması gerekenleri yapmışsınız. PC'yi kapatın elektriği kesin o halde Power tusuna 10-15 saniye basıl tutun daha sonra RAM'leri çıkarıp yuvaya taktığınız kısımları silgi ile bastırmadan silin. RAM yuvasınıda hafif üfleyin bazen tak çıkar işleminde oksitlenme olabilir.

Daha sonra RAM'leri çıkmış ve kapalı halde 5-10 dakika bekleyin ilk önce yeni aldığınız RAM'in bir tanesini takın öyle açmaya çalışın.

Güncelleme yapıyorum şu an RAM'lerin ışığı yanmaya başladı ama yine görüntü gelmiyor.

Son düzenleme:
Eğer olmazsa sıkıntı neyde olabilir aklıma bir şey gelmiyor işlemci yenilediğimde BIOS güncellemiştim öyle açılmıştı acaba biosumla alakalı mı?

Şu an BIOS pili RAM'leri ve ekran kartını söktüm bekletiyorum.

Güncelleme yapıyorum şu an RAM'lerin ışığı yanmaya başladı ama yine görüntü gelmiyor.
Bazı kullanıcılar bios flashback ile sorunu çözmüş. İşlemcin nedir?

Bazı kullanıcılar BIOS flashback ile sorunu çözmüş. İşlemcin nedir?

Uzun uğraşlar sonucu sorunu bir şekilde hallettim. PC'deki her şeyi söktüm BIOS pilini çıkarttım ve bir süre bekledim sonra RAM'leri taktım ve çalıştı ama bu sefer de Windows'a giremiyorum. Pin ile alakalı bir sorun veriyor, şaka gibi. Bunun çözümünü biliyor musunuz?

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı