Bilgisayar yeniden başlatınca açılmıyor ve bazen donuyor

GhostKozak

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar ben yeni pc aldım alalı 3-4 hafta oldu arkadaşın getirdiği win 8.1 pro attık internetten indirdiğim bir programla orjinalleştirdim ve 2 haftadan sonra galiba yeniden başlatınca açılmamaya başladı bazen kapalı haldeyken bastımızda açılmıyor ayrıca orjinal csgo indirdim ve oynarken donuyordu ve biosda f5 le optimeze ayarlara çevirdim ve performansı normale aldım düzeldi sonrada performansı turbaya çektim tabi. az öncede mcye mod ararken dondu bios güncel sanırım bios sürümü 2501 asus sitesindede 2501 olarak gözüküyor Asus AI suite II indirdim ve check bios uptades basıyorum ve bir türlü kontrol etmesi bitmiyor.Ben windowsda yada ssd de sorun olduğunu düşünüyorum.Ayrıca bazı şeyler eski haline dönüyor sanki geri yükleme yapıyor gibi mesela ilk kulladığım zamanlarda chromeda ıdmnin uzantısı kapatmıştım şimdi açıyorum sonra bi ara bakıyorum kapanmış lisans keyle etkinleştirdiğim program tekrar triale dönüyor.Uzun olduğu için özür dilerim.

Anakart : Asus M5A97 EVO R2.0
İşlemci : Amd Fx 8350 4 Ghz
Ram : Gskill RipjawsX F3-17000CL11 8GB(2x4)
Ekran Kartı : Amd Radeon R9 285 2Gb 256bit
Ssd:OCZ-Vertex460 120GB
Hdd : Ssd ile idare ediyorum

Bu arada Aida64 programında ekrankartı kullanımı %0 diyor zaten AC3 te biraz takılıyo gibiydi.

Hocamm Sorun Hala Devam ediyormu?
aynı sorun şuan bendede var Windows 8.1 internetten indirdim yükledim driver yüklendikten sonra kendisi otomatik yeniden başlıyo ama wişndows logosu geldiğinde pc yanıt vermiyormuş gibi bekliyo öylece ..

dün gecede güncelleştirmeleri ykledi ootomatik.. akşam eve geldim açmak için düğmeisane bastım gene Windows logo sunda kaldı

bu akşamki açılmayışından sonra ben tekrar format attım .. sorunun hdd den olduğunu düşünmüştüm ama hdd de sorun olsa format atamam ama nasıl nereden çözebilirim bilmiyorum hala araştırıyorum

İnşallah çözümü bulursun nasıl olduğu hakkında bir fikrim olsa sana yardım ederdim ama nasıl duzeldigiyle ilgili en ufak bir fikrim bile yok ayrica bende senin gibi ilk basta hdd olduğunu düşünmüştüm ama değil di

ANAKART : Asus A88X-GAMER 2133mhz
İŞLEMCİ : AMD A8 6600K 3,9 GHZ
RAM : Corsair 1600 mhz CL9

Asus teknik desteği aradım.. bana oluşabilecek nedenleri söylediler 2 tane bir tanesi BİOS güncelle eğer güncel değilse ondan olabilir..
ikincisi işletim istemi yani Windows tan yapabilir demişlerdi..

BİOS u güncelledim..
işletim sitemi yani Windows u deyiştirdim.. tam sorun gitti derken tekrar yaptı bakalım şimdi bir Windows budum sitede orjinalligini kontrol edip yükleyecem...

Bios nasil güncelledin bende asus ai suit var güncelle diyorum uzun bir sure servera baglanmaya çalışıyor bende sabirsiz bi insanım dayanamiyorum iptal ediyorum

Hocam Asus.com.tr ye gir anakartını bul orda ve destek linkine tıkla.. orada sürücüler ve araçlar var ona tıkla ve işletim sistemini seç sana araçları çıkaracak orada BİOS dosyasını göreceksin 4 5 mb boyutunda onu winrar dan çıkar bir flash belleğe at sonrasında bios a gir orada ezbios gibi yazması lazım ..

birde youtube de anakartın neyse adını yaz bios güncelleme de eminin birileri yardımcı olmak için yazmıştır ..

bios u güncelledikten sonra bilgisayar acılınca sanki format atılmış gibi bütün driver lar yeniden yüklenir bilgin olsun..

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı