Garantideki ürünün iadesi satın alınan fatura sahibine iade edildi

lVoLBieXl

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar ikinci el ürün satın almıştım. Sıkıntı çıkardığı için değişim için garantiye yolladım. Arayıp sorduğumda iadenin onaylandığı satın alan kişinin kartına iade yapıldığı söylendi. Satın aldığım kişi ise bana dönüş yapmıyor 1 hafta boyunca her gün mesaj attım dönüş yapmıyor. Bu durumda ne yapabilirim nasıl hakkımı savunabilirim nereye şikayet edebilirim? Bilen arkadaşlar yardımcı olursa çok sevinirim.

İlginç bir durum olmuş. Ben de eskiden bir ara bir şeyler satmıştım 2. el garantisi devam eden RAM, işlemci falan. Sorunsuz ürünler olduğu için geri dönüş olmadı. Sonra numaramı değişmiştim eskiden, alıcılar ulaşamazlar sanırım bilmiyorum.

Konuyu ben de takip ediyorum şimdi, bakalım ne cevaplar gelecek.

THH çözebilir mi acaba?

Arkadaşlar ikinci el ürün satın almıştım. Sıkıntı çıkardığı için değişim için garantiye yolladım. Arayıp sorduğumda iadenin onaylandığı satın alan kişinin kartına iade yapıldığı söylendi. Satın aldığım kişi ise bana dönüş yapmıyor 1 hafta boyunca her gün mesaj attım dönüş yapmıyor. Bu durumda ne yapabilirim nasıl hakkımı savunabilirim nereye şikayet edebilirim? Bilen arkadaşlar yardımcı olursa çok sevinirim.

O satıcıyla olan alışverişinize dair konuşmalar ve dekont varsa o ürünü ondan para ile satın aldığınıza dair. Her türlü haklı çıkarsınız buna THH bakar mı bilmiyorum. Sanırım normal savcılıktan şikayet edebilirsiniz. Eline kağıt ulaşınca korkudan sizle iletişime geçmesi muhtemel olur.

Beklenen bir durum olmuş. Ben de eskiden bir ara bir şeyler satmıştım 2. el standardına devam eden RAM, işlemci falan. Sorunsuz ürünler olduğu için geri dönüş olmuyor. Numarayı değiştirdikten sonra daha önce alıcılar ulaşamazlar mı bilmiyorum.

Konuyu ben de takip ediyorum şimdi, bakalım ne cevaplar gelecek.

THH acaba ne çözebilir?

Hocam sarı siteden aldım. Kişi bilerekten dönüş yapmıyor. THH başvurmadim. Çünkü ilgilenirler mi bilmiyorum bilginiz var mı?

O satıcıyla olan alışverişinize dair konuşmalar ve dekont varsa o ürünü satın almak için satın almak için. Her türlü haklı çıkarsınız buna bakamıyorum. Sanırım normal savcılıktan şikayet edebilirsiniz. Eline kağıtla iletişim geçinca korkudan sizle ulaşımın sürdürülmesi mümkün olur.

Hocam konuşmalar tam var satın alma yeri sarı site zaten. Bugünde aradım yine dönmedi. 1 hafta boyunca dönmedi onlarda duruyor. Savcılıktan nasıl şikayetleriniz olur? THH bakar mı sizce bence de bakmaz.

Hocam sarı siteden aldım. Kişi bilerekten dönüş yapmıyor. THH başvurmadim. Çünkü ilgilenirler mi bilmiyorum bilginiz var mı?

Hocam konuşmalar tam var satın alma yeri sarı site zaten. Bugünde aradım yine dönmedi. 1 hafta boyunca dönmedi onlarda duruyor. Savcılıktan nasıl şikayetleriniz olur? THH bakar mı sizce bence de bakmaz.

Satıcının bilerek dönüş yapmadığına eminseniz pazartesi savcılığa gidip başvurunuzu yapın ifadenizi verip olanları anlatın her türlü hallolur 6 ay 1 sene sürse bile.

Satıcının bilerek dönüş yapmadığına eminseniz pazartesi savcılığa gidip başvurunuzu yapın ifadenizi verip olanları anlatın her türlü hallolur 6 ay 1 sene sürse bile.

Çok teşekkür ederim hocam birkaç kez daha arayacağım. Bence yapmadığına eminim arıyorum çaldırıyor mesajlara okundu atıyor. Umarım savcılık yardımcı olur.

Çok ilginç durum hocam. Bana şahsen eskiden telefon, mail değiştiğim için ulaşamaz alıcı, hoş kaç ay geri dönüş olmamıştı zaten mis gibi çalışan şeyler vermiştim.

Ama sizin durum farklı yani mesajları görüp cevap vermiyorsa ne yapılabilir bilmiyorum. Net cevabı bulursanız buradan forumdakileri de bilgilendirin hocam.

Çok ilginç durum hocam. Bana şahsen eskiden telefon, mail değiştiğim için ulaşamaz alıcı, hoş kaç ay geri dönüş olmamıştı zaten mis gibi çalışan şeyler vermiştim.

Ama sizin durum farklı yani mesajları görüp cevap vermiyorsa ne yapılabilir bilmiyorum. Net cevabı bulursanız buradan forumdakileri de bilgilendirin hocam.

Farklı numaradan aramayı deneyeceğim cevap vermezse savcılığa giderim durumdan haberdar ederim hocam sağ olun.

Geri
Yukarı