Çözüldü Bilgisayar yeniden başlatıldığında mavi ekran veriyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

A. Pasahan

Hectopat
Daha fazla  
RAM
8 gb
Ekran kartı
Nvidia GT 710
İşlemci
intel i7
Merhaba arkadaşlar. Bilgisayarımdan Microsoft Office programlarını silmek için yeniden başlatmam gerekiyordu. Yeniden başlattım ancak siyah ekran verdi. Sistem geri yükleme yaptım şimdi ise mavi ekran veriyor. Nasıl düzelir?

Arkadaşlar, mavi ekrandaki hata kodu critical_process_died.

Son düzenleme:
Çözüm
Cihazı açarken F9'a sürekli basıp çekerek kurtarma seçeneklerinin açılmasını bekleyin. Ardından mavi ekran gelecek orada gelişmiş başlangıç seçenekleri deyin ve bilgisayarı tekrar başlatacak izin verin. Daha sonra seçenekler göreceksiniz internetsiz güvenli mod seçeneğini seçerek başlatın. Sorunsuz başlıyor mu ve Windows açılıyor mu kontrol edin. Eğer sorunsuz açılıyorsa bu sefer aynı menüden normal güvenli mod seçip başlatın. CMD ekranına aşağıdaki 2 komutu yazıp bittiğinde yeniden başlatın.

SFC /scannow
DISM /online /cleanup-ımage /restorehealth

Sorun devam ediyorsa ve sistem hala açılmıyorsa ama güvenli moda girebiliyorsanız. Yine girin ve dump dosyası oluşmuş mu kontrol edin. Oluşmamışsa oluşması için rehberdeki ayarı uygulayın.

Bunları denedim olmadı. Format attığımda düzeldi.
Cihazı açarken F9 a sürekli basıp çekerek kurtarma seçeneklerinin açılmasını bekleyin. Ardından mavi ekran gelecek orada gelişmiş başlangıç seçenekleri deyin ve bilgisayarı tekrar başlatacak izin verin. Daha sonra seçenekler göreceksiniz internetsiz güvenli mod seçeneğini seçerek başlatın. Sorunsuz başlıyor mu ve windows açılıyor mu kontrol edin. Eğer sorunsuz açılıyorsa bu sefer aynı menüden normal güvenli mod seçip başlatın. Cmd ekranına aşağıdaki 2 komutu yazıp bittiğinde yeniden başlatın.

SFC /scannow
DISM /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth

Sorun devam ediyorsa ve sistem hala açılmıyorsa ama güvenli moda girebiliyorsanız. Yine girin ve dump dosyası oluşmuş mu kontrol edin. Oluşmamışsa oluşması için rehberdeki ayarı uygulayın.

Cihazı açarken F9'a sürekli basıp çekerek kurtarma seçeneklerinin açılmasını bekleyin. Ardından mavi ekran gelecek orada gelişmiş başlangıç seçenekleri deyin ve bilgisayarı tekrar başlatacak izin verin. Daha sonra seçenekler göreceksiniz internetsiz güvenli mod seçeneğini seçerek başlatın. Sorunsuz başlıyor mu ve Windows açılıyor mu kontrol edin. Eğer sorunsuz açılıyorsa bu sefer aynı menüden normal güvenli mod seçip başlatın. CMD ekranına aşağıdaki 2 komutu yazıp bittiğinde yeniden başlatın.

SFC /scannow
DISM /online /cleanup-ımage /restorehealth

Bunları denedim olmadı. Format attığımda düzeldi.

Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı