Bilgisayar yeniden başlatmıyor

furkan888

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba bilgisayarım yeniden baslamiyor. Windows+yeniden başlamaya tıkladığımda monitör bağlantısı kesiliyor ama hala çalismaya devam ediyor. 1 saat beklediğimde oldu. Bir türlü kendini yeniden başlatamıyor. Yardımcı olursanız sevinirim. Windows 8.1 Pro kullanıyorum. BIOS'u sıfırladım ama yine aynı sorun var.

Son düzenleyen: Moderatör:
"format" diyenler gelmeden bi yardimci olalim arkadasa.
Sorunları çözmeden önce tespit etmek gerekir, tespit de bazen inanılmaz zordur özellikle sadece yazıyla anlatılırken. Format her şeyi tek kalemde temizlediği, varsa virüsleri falan da hallettiği ve tüm zamanla biriken artık dosyaları sildiği için formatlayıp geçmek gayet iyi bi çözüm.

Sorunları çözmeden önce tespit etmek gerekir, tespit de bazen inanılmaz zordur özellikle sadece yazıyla anlatılırken. Format her şeyi tek kalemde temizlediği, varsa virüsleri falan da hallettiği ve tüm zamanla biriken artık dosyaları sildiği için formatlayıp geçmek gayet iyi bi çözüm.
Canım güzel açıklama fakat 1.si en son çözüm format olmalıyken direk format önerenlere gönderme yaptım, üzerine alınmana anlam veremedim. 2.si aslında çoğu sorun tespiti zor değildir sadece bilgi yetersizdir. Ayrıca zamanla biriken dosyaları silmenin de birçok yolu mevcut. uzun lafın kısası, umarım bilgili arkadaşlar bu soruna bir açıklık getireceklerdir.

Format ile alakası yok başka bi hdd taktım ondada aynı formatlıylı zaten
Merhaba bilgisayarım yeniden baslamiyor. Windows+yeniden başlamaya tıkladığımda monitör bağlantısı kesiliyor ama hala çalismaya devam ediyor. 1 saat beklediğimde oldu. Bir türlü kendini yeniden başlatamıyor. Yardımcı olursanız sevinirim. Windows 8.1 Pro kullanıyorum. BIOS'u sıfırladım ama yine aynı sorun var.
Yardımcı olacak yokmu

Merhaba,

Masaüstü bilgisayar kullanıyorsanız sorun güç kaynağı gibi duruyor. Uzun süredir temizliğini yapmadıysanız nemden dolayı etkin çalışmıyor olabilir. Elinizde eski bir bilgisayarda uyan güç kaynağınız varsa dener misiniz?

Saygılarımla.

Merhaba,

Masaüstü bilgisayar kullanıyorsanız sorun güç kaynağı gibi duruyor. Uzun süredir temizliğini yapmadıysanız nemden dolayı etkin çalışmıyor olabilir. Elinizde eski bir bilgisayarda uyan güç kaynağınız varsa dener misiniz?

Saygılarımla.
denedim onu yine aynı sorun anakartta büyük ihtimal ama yazılımsal mı donanımsal mı onu bulmak gerek

Denedim onu yine aynı sorun anakartta büyük ihtimal ama yazılımsal mı donanımsal mı onu bulmak gerek.

Yazılımsal olsa format ve BIOS sıfırlama işleminden sonra çözülmesi lazımdı. Kurduğunuz sürücülerden birisi yanlış da olabilir Driver Booster ile mi kurdunuz sürücüleri?

Bir de ana kartınızın üstündeki bobinlerde şişme var mı? Dediğiniz gibi ana kartta bir problem varsa ya çatlak vardır ya da bobinler şişmiş olabilir.

Geri
Yukarı