Bilgisayar Yerel Diskler gözükmeme sorunu

aliss

Hectopat
Daha fazla  
Win 10 Pro kullanıyorum.
Ne oldu nasıl oldu anlamadım. Bilgisayarıma girince boş hiçbir şey yok, bilgisayarımdaki C, D, E(DVD) sürücüleri kayboldu, harici HDD bağlıyorum o da görünmüyor.
Sürücüler mevcut disk yönetiminden görebiliyorum ve sadece dolaylı yollardan içeriklere erişebiliyorum.
Nette baya araştırdım, çözümlerin hepsini de denedim olmadı.
Format atsam düzelir mi ya da buna gerek kalmadan nasıl sürücüleri geri getiririm?
Yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran Alıntısı.PNG

Durup dururken yeni olduysa ya da birşeyler yaptıysan sistem geri yükleme noktalarından sorunun olmadığı anı geri yükletebilirsin.
Veya Troubleshoot'a girip hardware and devices başlığı altındaki sorun giderme butonuna bas.
Troubleshoot'a görev çubuğundaki büyüteç sembolünü tıklayıp troubleshoot yazarak girebilirsin.

Adres çubuğuna C:\ , D:\ , E:\ şeklinde sürücü adreslerini yazdığın zaman açılıyor mu?
Disk yönetiminde disklerin sürücü harfleri atanmış mı?
Yeni bir disk taktığında sol taraftaki gezinti bölmesinde gözüküyor mu? Gözüküyorsa harf atanmış oluyor mu?

Nasıl olduğunu bilmiyorum ama sanırım "Bu bilgisayar" içerisindeki "Cihazlar ve sürücüler" kısmını silmişsin. Ya da bir hata olmuş.
ghfh.jpg

Adres çubuğuna C:\ , D:\ , E:\ şeklinde sürücü adreslerini yazdığın zaman açılıyor mu?
Disk yönetiminde disklerin sürücü harfleri atanmış mı?
Yeni bir disk taktığında sol taraftaki gezinti bölmesinde gözüküyor mu? Gözüküyorsa harf atanmış oluyor mu?

Nasıl olduğunu bilmiyorum ama sanırım "Bu bilgisayar" içerisindeki "Cihazlar ve sürücüler" kısmını silmişsin. Ya da bir hata olmuş. Eki Görüntüle 229892

Evet adres çubuğundan ve disk yönetiminden sürücü içeriklerine erişebiliyorum.
Sadece 'Bu Bilgisayar' içinde yoklar

Sıfırdan bir format atsam kesin düzelir mi acaba?

Durup dururken yeni olduysa ya da birşeyler yaptıysan sistem geri yükleme noktalarından sorunun olmadığı anı geri yükletebilirsin.
Veya Troubleshoot'a girip hardware and devices başlığı altındaki sorun giderme butonuna bas.
Troubleshoot'a görev çubuğundaki büyüteç sembolünü tıklayıp troubleshoot yazarak girebilirsin.

Sistem geri yükleme yapmıyor ve aramada Troubleshoot çıkmıyor

Sıfırdan bir format atsam kesin düzelir mi acaba?

Format atmana gerek yok ama herhangi bir ayarı veya kolay bir düzeltme yöntemi var mı onu da bilmiyorum.

"Cihazlar ve sürücüler" kısmının üzerindeki "Klasörler" kısmı kayıt defteri ayarı ile kaldırılıp/geri yüklenebiliyor. Ben kendim de denemiştim.
http://10.enpedi.com/2015/08/windows-10-bu-bilgisayar-klasorlerini.html

Ancak bu sürücüleri kaldıran bir ayara denk gelmedim.
Kayıt defterine müdahale eden bir program kullanıyorsan o bozmuş olabilir.

Sistem geri yükleme önerecektim ama olmuyor demişsin. Hata mı veriyor?

Format atmana gerek yok ama herhangi bir ayarı veya kolay bir düzeltme yöntemi var mı onu da bilmiyorum.

"Cihazlar ve sürücüler" kısmının üzerindeki "Klasörler" kısmı kayıt defteri ayarı ile kaldırılıp/geri yüklenebiliyor. Ben kendim de denemiştim.
http://10.enpedi.com/2015/08/windows-10-bu-bilgisayar-klasorlerini.html

Ancak bu sürücüleri kaldıran bir ayara denk gelmedim.
Kayıt defterine müdahale eden bir program kullanıyorsan o bozmuş olabilir.

Sistem geri yükleme önerecektim ama olmuyor demişsin. Hata mı veriyor?

Evet geri yüklemede sürekli hata veriyor. Format atmaya ve diskleri de biçimlendirmeye karar verdim (ama şimdi değil,çünkü verilerimi yedekleyecek boş diskim yok, belki 2 hafta sonra). İnşallah formattan sonra düzelir.

Evet geri yüklemede sürekli hata veriyor. Format atmaya ve diskleri de biçimlendirmeye karar verdim (ama şimdi değil, çünkü verilerimi yedekleyecek boş diskim yok, belki 2 hafta sonra). İnşallah formattan sonra düzelir.

Hata ile ilgili ayrıntı vermemişsin.
Format atmana gerek yok ama bu sorunun çözümü de bende yok. :)
Bir çözüm bulursam buradan paylaşacağım. Veya bilen birisi çıkabilir.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı