Bilgisayar yerine dershane

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Hayır parama dokunmadılar o para dershaneye gidecek sadece.
Gercekten de kendini savunman gerekiyor. Kirmamak adina birazcik sert fakat yumusatmak icin "lutfen rica ediyorum" gibi kelimeler kullan. Konusmadan once de bir banyo yap ne olur ne olmaz isin yagver gitsin.

Konuyu okusana. Durumlari iyiymis.
Durumun iyiyse çocuğun parasına el koyamazsın. Ne geri kafalı aileler var bu ülkede halen. Fazla para meselesine takılmamak lazım. Belki adam dershaneye yollayıp 2-3 ay sonra istediğiniz bilgisayarın 2 katını alabilir. Konu sahibi arkadaş babasını daha iyi tanıyor.

Senin benim gib

Hayır parama dokunmadılar o para dershaneye gidecek sadece.
Bu parana dokundular demek reis. Anladığım kadarıyla senin ailen çok baskıcı. Mesela ben annem babamla dalga bile geçerim fikirlerim uyuşmuyorsa tabi kalp kırmadan. Özellikle siyaset konuşurken çok olur. Senin baban benim babam olsaydı ben ölmüştüm herhalde. Sen de öyle şekillenmişsin. Gık çıkaramıyorsun.

Bu parana dokundular demek reis. Anladığım kadarıyla senin ailen çok baskıcı. Mesela ben annem babamla dalga bile geçerim fikirlerim uyuşmuyorsa tabi kalp kırmadan. Özellikle siyaset konuşurken çok olur. Senin baban benim babam olsaydı ben ölmüştüm herhalde. Sen de öyle şekillenmişsin. Gık çıkaramıyorsun.
Sonra iş hayatında mobbing :)

23 yaşındayım. Sana 17 yaşımdaymışım gibi cevap verecek olsam "Bunu yapmalarına hakları yok. Çok meraklılarsa kendileri ödeyip göndersin." derdim. Ancak şu anki yaşımla söylersem, yaptıkları daha iyi olmuş. Tamam, bunu seneler önce söyleyip biriktirdiğin veya biriktireceğin paranın nereye gideceğini & gitmesi gerektiğini, parayı biriktirmeye başladığın ilk an söylemeleri gerekti. Ama o yaştaki birinin hevesini kırarsan para biriktirmeyi bırakacağını her ebeveyn bilir. Yani iyi niyetini, iyi bir şey için suistimal etmişler. Senin ödeyeceğin parayla dershaneye gitmen senin için daha iyi olmuş olur. Olası bir tartışmada seni dershaneye gönderdik diyemezler, senin parandı sonuç olarak. Ayrıca üniversiteyi kazandığın yaz ayında üç ay çalışınca en azından 6000 liran olur. Ülkenin durumu kötüye gitmezse rahatça toplarsın. Gelecek kaygısı, bilgisayar sahibi olamamandan daha kötü bir şeydir; tecrübeyle sabit.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı