Bilgisayar yükte çöküyor

ahapoxa

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba
Yaklaşık 2.5 senedir topladığım bilgisayarımı kullanıyorum. Windows 7'yi crack olarak kurmuştum sonrada Windows 10'a yükselttim. Windows 10'dayken bir programla Windows'u orijinal göstermiştim.
Windows 7'deyken hiç sorunla karşılaşmamıştım hatta bilgisayar çok daha hızlı açılıyordu. Windows 10'a yükselttiğim gibi
Hem oyunlarda FPS düşüşü, drop, bilgisayardaki diğer uygulamalarda drop, crash, hatta bilgisayarı zorlayan programlarda bilgisayar çöküyor, bilgisayar fazla açık kalınca kendi kendine kafayı yiyor.
Hep yeniden başlatmam gerekiyor. Ağzımızın tadıyla bir program kullanamadık şu ana kadar.
Aldığım mavi ekranlarda yazan bazı hatalar;
PFN_LIST_CORRUPT
MEMORY_MANAGEMENT
SYSTEM_SERVICE_EXCEPTION
UNEXPECTED_STORE_EXCEPTION
PAGE_FAULT_IN_NOPAGED_AREA
BAD_POOL_HEADER
Dxgmms. 2

Bunlardan daha fazlası var hatta ama onları not alamadım
Pingim olmamasına rağmen birçok online oyunda drop yiyorum.
Sizce ne yapmalıyım?
Aklımda Windows 10'u yeniden kurmak var. Format atmam lazım sanırım. Fotoğraf ve müzikleri yedeklemek için öneriniz var mıdır bu arada?

Son düzenleyen: Moderatör:
İlk olarak temiz kurulum yap ve yasal olmayan araçları kullanma.
Sorun devam ederse dosyarı gönderin.

Aynı işlemciyi kullanıyorum şuan. Sistemi yeni topladığımda stok soğutucuyla overclock testleri yapıyordum. 68 dereceyi geçtiği gibi bilgisayar donuyor ve mavi ekran alıyordum.
2.5 yıldır bilgisayarın içini açmadıysan, temizle ve termal macunu değiştir. Isınmadan dolayı sistem zorlanıyor olabilir.
Büyük boyutlu (10-20GB) bir render alınca ara sıra yine mavi ekran alıyorum.

İlk olarak temiz kurulum yap ve yasal olmayan araçları kullanma.
Sorun devam ederse dosyarı gönderin.
Aynı işlemciyi kullanıyorum şuan. Sistemi yeni topladığımda stok soğutucuyla overclock testleri yapıyordum. 68 dereceyi geçtiği gibi bilgisayar donuyor ve mavi ekran alıyordum.
2.5 yıldır bilgisayarın içini açmadıysan, temizle ve termal macunu değiştir. Isınmadan dolayı sistem zorlanıyor olabilir.
Büyük boyutlu (10-20GB) bir render alınca ara sıra yine mavi ekran alıyorum.
Bende hep 90+ derece gösteriyor

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı