Bilgisayar yükte kendini yeniden başlatıyor

ErturKing

Femtopat
Daha fazla  
Bilgisayarım geçen hafta mavi ekranlar almaya başladı ve şimdi ağır yükte yeniden başlatılıyor. Geçen hafta bu sorunu yaşamadım ve bunu ancak bugünlerde yapmaya başladım. Ne yapacağımı bilmiyorum, bu bilgisayarı yeni aldım (3 ay) ve yeni parçalar alacak bütçem yok. Eski oyunları gayet iyi oynuyorum ama Ratchet & Clank'i açtığımda yeniden başlıyor ve ilk oyunu kurduğumda bu sorunu yaşamıyordum. Fortnite açılmıyor bile oyun açılınca yeniden başlıyor. Geçen ay Jedi Survivor'ı yüksek ayarlarda sorunsuz oynadım. 3D Mark Demo'da bir dakika sonra yeniden başlatılıyor. Windows ve NVIDIA sürücülerini yeniden yükledim, yardımcı olmadı. En son BIOS güncellemesinde. Sıcaklıklar CPU için Max 72 ve GPU için Max 82 Ve hiç OC yapmadım.
Donanım:
i5-12400F
3060 Ti
Gigabyte B660M DS3H
Kingston 8gbx2 3200Hz
Thermaltake 650W Lite Power

Topluluk Tarafından Doğrulandı simgesi

Dosya Ekleri

• 1691883924642.png
    1691883924642.png
    326 bayt · Görüntüleme: 13
Son düzenleyen: Moderatör:
sana önerim windows güncellemelerinin tam oluğunu kontrol et yani hepsinin yapıldığını sonrada çalıştırı aç(windows+r) oraya önce temp yaz orda gördüğün herşeyi sil bazılarına izin vermeyecek onlar kalsın sildikten sonra yine çalıştırı aç (windows+r) bu sefer %temp% yaz bunu sil ben bilgisayarı yeni aldığımdada hep mavi ekran atıyordu bunları sildim gözle görülür bir fark oldu

sana önerim windows güncellemelerinin tam oluğunu kontrol et yani hepsinin yapıldığını sonrada çalıştırı aç(windows+r) oraya önce temp yaz orda gördüğün herşeyi sil bazılarına izin vermeyecek onlar kalsın sildikten sonra yine çalıştırı aç (windows+r) bu sefer %temp% yaz bunu sil ben bilgisayarı yeni aldığımdada hep mavi ekran atıyordu bunları sildim gözle görülür bir fark oldu
farklılık yok fortniteı açar açmaz reset atıyor

CTRL+alt+del yap oradan görev yöneticisine bak sistemine çok yük bindiği için yapıyor olabilir senin RAM kaç onu tam göremedimde.

Sistemde bir şeye zara vermiş veya yakmış olmayasın.

Son olarak hala düzelmezse bir bilgisayar servisine götürmenizi öneririm belki de parçalar uyuşmazlık falan yapıyor olabilir.

Son düzenleme:
CTRL+alt+del yap oradan görev yöneticisine bak sistemine çok yük bindiği için yapıyor olabilir senin RAM kaç onu tam göremedimde.

Sistemde bir şeye zara vermiş veya yakmış olmayasın.

Son olarak hala düzelmezse bir bilgisayar servisine götürmenizi öneririm belki de parçalar uyuşmazlık falan yapıyor olabilir.
3 aydır sorunsuz kullanıyordum yeni çıktı bu sorunlar, yoksa her şey tam tıkırdı.

Yeni konular

Geri
Yukarı