Bilgisayara 2 adet RAM takıldığında açılmaması

Lâqui

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar ben Windows 7 Ultimate 32 Bit kullanıyorum ve PC'de 4 GB RAM var (2x2). Bilgisayarım sorunsuz çalışıyor ama bilgisayarımı 64 Bit yaptığımda Windows 7-10 ikisini de denedim 64 Bit olunca açılmıyor. RAM'leri ayrı ayrı taktığım takdirde açılıyor ama aynı anda 2 RAM ile açılmıyor yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar ben Windows 7 Ultimate 32 Bit kullanıyorum ve PC'de 4 GB RAM var (2x2). Bilgisayarım sorunsuz çalışıyor ama bilgisayarımı 64 Bit yaptığımda Windows 7-10 ikisini de denedim 64 Bit olunca açılmıyor. RAM'leri ayrı ayrı taktığım takdirde açılıyor ama aynı anda 2 RAM ile açılmıyor yardımcı olursanız sevinirim.
İşlemcinizin modeli ne acaba?

RAM bellekleri tek tek deneyin. Hangisinde sorun olduğunu böylece bulabilirsiniz. Sorunluyu tespit edip o RAM belleği çöpe atmalısınız.

İşlemcinizin modeli ne acaba?
intel q8300
RAM bellekleri tek tek deneyin. Hangisinde sorun olduğunu böylece bulabilirsiniz. Sorunluyu tespit edip o RAM belleği çöpe atmalısınız.
Hocam ramlerin 2 side çalışıyor 32 bit kurulu şuan gayet iyi çalışıyor ama 64 bit kurduğumda 2 ram aynı anda takınca çalışmıyor teker teker takınca çalışıyor ikiside

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı