Bilgisayara bağlanan televizyonda çözünürlük kötü görünüyor

YigitXS

Hectopat
Yer
Türkiye Cumhuriyeti
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba. Yakın zamanda yeni bir kasa aldım ama monitör yoktu. Evde bir televizyon var kullanılmayan. Onu bağlıyorum kasaya ama çözünürlüğü 1920x1080 yapınca ekrandaki simgeler görünmüyor. 1280x1024 falan yapınca 75 Hz ayarlıyorum kenarda siyahlıklar kalıyor 75Hz değil de 60Hz yapınca da simgeler ve ekran çok büyük oluyor bunun bir çözümü var mı ne yapabilirim?

Dosya Ekleri

• IMG_20230203_132645.jpg
    IMG_20230203_132645.jpg
    154 KB · Görüntüleme: 28
  • IMG_20230203_132731.jpg
    IMG_20230203_132731.jpg
    146,2 KB · Görüntüleme: 27
Bilgisayar çözünürlüğünü TV'nin desteklediği çözünürlük değerinde kullanmayı deneyin. Öbür türlü pixelleşme sorunu yaşarsınız.

Çözünürlüğü televizyonun çözünürlüğü neyse ona göre ayarla.
Simge boyutlarını ayarlamak için masaüstünde sağ tıkla. Görüntü ayarlarına gir. Ölçek ve düzen ayarını yüzde olarak kendine göre ayarla. Yine sağ tıklayıp görünüm bölümünde simge boyutunu seçebilirsin.
Televizyon 1080p desteklemesine rağmen görüntüde kayma var simgeler görünmüyorsa, televizyonun görüntü formatı ayarı olması lazım. Oradaki ayarları dene. Genelde geniş ekran olarak seçtiğinde düzelmesi gerekli.

Simge boyutlarını ayarlamak için masaüstünde sağ tıkla. Görüntü ayarlarına gir. Ölçek ve düzen ayarını yüzde olarak kendine göre ayarla. Yine sağ tıklayıp görünüm bölümünde simge boyutunu seçebilirsin.
Televizyon 1080p desteklemesine rağmen görüntüde kayma var simgeler görünmüyorsa, televizyonun görüntü formatı ayarı olması lazım. Oradaki ayarları dene. Genelde geniş ekran olarak seçtiğinde düzelmesi gerekli.

İnternetten baktım çözünürlüğe 1366x768'mış.
Eğer bu çözünürlük yoksa özel çözünürlük ayarlayabileceğim bir program var mı?

Hocam çözünürlüğü ayarladım ama simgelerde kayma var o bahsettiğiniz ayarı nasıl bulabilirim?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı