Bilgisayara bağlı olan internetin hızı sürekli düşüyor

Kemal Baran

Hectopat
İnternetim TurkNet GigaFiber, sorunum şu: İnternetim 1000 MB ama sürekli 100 MB düşüp duruyor Ethernet kablosunu sök çıkart yaptığımda düzeliyor 1saat yarım saat sonra yine aynı şekilde düşüyor. TurkNet'i aradım admin paneline baktık TurkNet'le alakalı bir durum değil onlar interneti sorunsuz şekilde veriyor ancak benim anakartımdan mı? Başka bir ayardan dolayı mı? Bir türlü anlayamadım BIOS'u güncelledim aynı şekilde devam ediyor. Ne yapmam gerekiyor?

Sistem özellikleri:
B450M S2H anakart.
3060 Ti eagle ekran kartı.
16 GB RAM.
Ryzen 7 5700X işlemci.

Son düzenleyen: Moderatör:
İnternetim TurkNet GigaFiber, sorunum şu: İnternetim 1000 MB ama sürekli 100 MB düşüp duruyor Ethernet kablosunu sök çıkart yaptığımda düzeliyor 1saat yarım saat sonra yine aynı şekilde düşüyor. TurkNet'i aradım admin paneline baktık TurkNet'le alakalı bir durum değil onlar interneti sorunsuz şekilde veriyor ancak benim anakartımdan mı? Başka bir ayardan dolayı mı? Bir türlü anlayamadım BIOS'u güncelledim aynı şekilde devam ediyor. Ne yapmam gerekiyor?

Sistem özellikleri:
B450M S2H anakart.
3060 Ti eagle ekran kartı.
16 GB RAM.
Ryzen 7 5700X işlemci.
Modem ile ilgili.

Neden modem ile ilgili? Anlayamadım.
Çünkü şöyle. İnternet sağlayıcısından internet doğru geliyor.
Senin bilgisayarda sorun olsa çek tak yapınca düzelmez o kısım hep arızalı olur.
Hadi diyelim ki düzeldi ama sürdürülebilir olmaması lazım.
Tek kaynak modem kalıyor. Birde diğer cihazların İnternet durumunu izleyip konuyu güncelleyin.

Çünkü şöyle. İnternet sağlayıcısından internet doğru geliyor.
Senin bilgisayarda sorun olsa çek tak yapınca düzelmez o kısım hep arızalı olur.
Hadi diyelim ki düzeldi ama sürdürülebilir olmaması lazım.
Tek kaynak modem kalıyor. Birde diğer cihazların İnternet durumunu izleyip konuyu güncelleyin.
Başka bir cihaz telefonum kalıyor telefonda speedtestte 40mb gösteriyor modemle alakalı bir durum olduğunu düşünmüyorum ama diyelim ki öyle belki deneme yanılmayla çözücez bunu başka modemi değiştirmem mi lazım daha yüksek kapasitede bir modem mi lazım?

Geri
Yukarı