Bilgisayara bulaşmış olan Bitcoin virüsü

korsanplayer

Kilopat
Daha fazla  
Geçenlerde bir yakınım bilgisayarım çok kötü halde dedi. Ben de bir bakmak için evine gittim format belleklerim yanımdaydı. CPU %100 görev yöneticisin açmamla şok olmam bir oldu açık açık ben virüsüm diye CPU sömüren minning Rig adlı virüs ile karşılaştım ne yaptım ettim gitmedi her şeyi sonlandırmama rağmen. Ben de temiz bir format attım sorun çözüldü insanların bu hali beni çok şaşırtıyor sizin yorumunuz nedir?

Açıkçası o virüsün bilgisayara nasıl girdiğini az çok hepimiz tahmin edebiliyoruz. İnsanlarımızın bilinçlendirilmesi gerekiyor. Sağlam bir antivirüs kurması gerektiği her linkten birşey indirmemesi her siteye güvenmemesi gerektiğini aşılamamız gerek. Umarım fazla bir veri kaybı olmamıştır.

Her şeyden önce bilinçli bir kullanıcı olabilmek lazım. Her önüne gelen dosyayı indirilirse sonucun ne olacağını zaten az çok biliyoruz. Bunun yanı sıra aktif koruma sağlayan Kaspersky, Bitdefender, Norton gibi yazılımlarla bu tür virüs bulaşma olayların en aza indirilebileceğini düşünüyorum. Ama her şeyden önce kullanıcıların bilinçlenmesi gerekiyor.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı