Çözüldü Bilgisayara ekran gelmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

orcuun

Centipat
Daha fazla  
Bugün bilgisyarı açtım ekran hiç gelmedi su anda hala açık safece fanlar dönüyor mouse işıklari bile yanmıyor geçenlerde ekran kartın yandi yeni degiştirdim.

Ayrıca güvenli şekilde priz çekmeden nasıl kapatırım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Anakart arızası gibi geliyor, anakartınızın üstünde güç kaynağı haricinde bir açma kapatma butonu varsa oradan kapatabilirsiniz yoksa direk güç kaynağını kapatmanızda bir sakınca yok.
Ekran kartı arızaları kendisini tekrar eder, yüksek ihtimal ekran kartı düşük bir ihtimal diğer bileşenler.

Bugün bilgisyarı açtım ekran hiç gelmedi su anda hala açık safece fanlar dönüyor mouse işıklari bile yanmıyor geçenlerde ekran kartın yandi yeni degiştirdim.

Ayrıca güvenli şekilde priz çekmeden nasıl kapatırım?
Ekran kartı kablosu bağlı değil mi?

Laptop olduğunu zannettim kusura bakma.

Konuya dönersek, BIOS ekranına ulaşabiliyor musun?

Ekran kartı kablosu bağlı değil mi?

Bağlı normalde açılıyordu ekran ile alakalı bir sorun değil ekran hiç gelmedi fare ışiğı yanmadı aurıca.

Laptop olduğunu zannettim kusura bakma.

Konuya dönersek, BIOS ekranına ulaşabiliyor musun?

Maalesef ki hayır klavye çalışmıyor bile güvenli bir şekilde prizini çekmeden nasıl kapatabilirim?

Anakart arızası gibi geliyor, anakartınızın üstünde güç kaynağı haricinde bir açma kapatma butonu varsa oradan kapatabilirsiniz yoksa direk güç kaynağını kapatmanızda bir sakınca yok.

Çözüm

Sorun olmaz değil mi eski ekran kartım oyun oynarlen elektrik kesintisinde bozuldu.

Ayrıca geçenlerde yine böyle oldu ama 5 6 dk sonra gelmişti bu sefer gelmedi.

Çok teşekkür ederim sorunsuzca açıldı bilgiayar güç duğmesinden kapattığimda ama sence neden olmuştur bir fikrin var mı ayrıca fanlar sakı biraz daha yavaş dönüyordu ekran gelmediğinde.

Son düzenleme:
Sorun olmaz değil mi eski ekran kartım oyun oynarlen elektrik kesintisinde bozuldu.

Ayrıca geçenlerde yine böyle oldu ama 5 6 dk sonra gelmişti bu sefer gelmedi.

Çok teşekkür ederim sorunsuzca açıldı bilgiayar güç duğmesinden kapattığimda ama sence neden olmuştur bir fikrin var mı ayrıca fanlar sakı biraz daha yavaş dönüyordu ekran gelmediğinde.

Dediğim gibi, anakart üzerindeki herhangi bir bileşende arıza oluşmuş olabikir. Fanlara gelirsek, periyodik bakımları aksatıldığından ya da önyükleme sırasındaki bir hatadan kaynaklanmış olabilir. Eğer çözüme ulaştırıdysam sağdaki çözüm butonuna tıklarsanız sevinirim :)

Geri
Yukarı