Bilgisayara fazla format atmak ona zarar verir mi?

Bilgisayara sürekli format atmak zarar veriyor mu, veriyorsa ne gibi hatalar yaptığımızda zarar oranı artıyor?

Arkadaşın dediği gibi kısa vadede sorun olmaz ama yapmasanız daha iyidir ssd/hdd parası koymak istemiyorsanız (uzun vadede ). İşletim sistemi deniyorsanız USB'ye live olarak kurmayı deneyebilirsiniz destekleyenleri.

Diske fazla yazma islemi disinda bir zarari yok ona da kisa vadede zarar denmez zaten.

Hele benim diskim ondan yarı yarıya yavaşladı. Ben sıkça format atan birisiyim maalesef ve daha 4-5 ay önce saniyede 120 MB yazma 122MB okuma hızına ulaşan HDD'im geçen hafta test yaptığımda neredeyse yarı yarıya sonuç vermişti. Zaten bu aralar HDD tuhaf sesler çıkarıyor ara sıra. Neyse artık daha nadiren format atmaya ben dikkat ederim ama konu sahibi dikkat eder mi etmezmi bilemem. Bence konu sahibide dikkat etmeli.

Hele benim diskim ondan yarı yarıya yavaşladı. Ben sıkça format atan birisiyim maalesef ve daha 4-5 ay önce saniyede 120 MB yazma 122MB okuma hızına ulaşan HDD'im geçen hafta test yaptığımda neredeyse yarı yarıya sonuç vermişti. Zaten bu aralar HDD tuhaf sesler çıkarıyor ara sıra. Neyse artık daha nadiren format atmaya ben dikkat ederim ama konu sahibi dikkat eder mi etmezmi bilemem. Bence konu sahibide dikkat etmeli.
Hocam hddyi hayatınızdan çıkarma zamanız gelmiş dosyalarınızı seviyorsanız.Bence biraz para biriktirip sata/3.2 bakın zamlanmadan.

Hocam HDD'yi hayatınızdan çıkarma zamanız gelmiş dosyalarınızı seviyorsanız. Bence biraz para biriktirip sata/3.2 bakın zamlanmadan.

Hocam para biriktiriyorum zaten ama ben para biriktirdikçe SSD fiyatları artıyor. Bu gidişle elimdeki verilerden olacağım gibi.

Yeni konular

Geri
Yukarı