Çözüldü Bilgisayara fön makinesi tuttuktan sonra çalışmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Ksugu

Hectopat
Arkadaşlar bugün bilgisayarı söktüm ve sadece 5 dakika en soğukta yani normal bir soğuklukta fön tuttum. Bilgisayarı geri taktığımda ise klavyeye ışık geliyordu mouse ve ekran yoktu. Ne yaptıysam çözemedim. Statik falan demişler bazı konularda. Ne yapacağımı bilemiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.

Söktüm derken sadece arkadaki kabloları çıkardım. Fön tuttum ve geri taktım bu kadar.

Arkadaşlar bugün bilgisayarı söktüm ve sadece 5 dakika en soğukta yani normal bir soğuklukta fön tuttum. Bilgisayarı geri taktığımda ise klavyeye ışık geliyordu mouse ve ekran yoktu. Ne yaptıysam çözemedim. Statik falan demişler bazı konularda. Ne yapacağımı bilemiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.

Söktüm derken sadece arkadaki kabloları çıkardım. Fön tuttum ve geri taktım bu kadar.
Basınçtan olmuştur ramleri söküp takmayı dene.

Ara sıra benim kasadada oluyor RAM'leri sök tak olmadı BIOS pilini çıkar 2-3dk bekle geri tak düzelir.

Fanlara tuttuysan ve fanlar aşırı hızlı döndüyse statik elektrik oluşturup devrelere zarar vermiş olabilir.

Hocam, biraz hızlı döndürmüş olabilirim fanları onun dışında hiçbir şey sökmedim sadece ve sadece fön tuttum ama fanları hızlı cevirdim fönle en son ayarda. BIOS pil şeyini deneyeceğim.

Her seyi söküp geri taktım ve mucizevi sekilde düzeldi. Anlamadım. Konu cözüldü olarak isaretlenebilir.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı