Bilgisayara format atarken USB görünmüyor

Lucas Firenze

Hectopat
Herkese merhabalar. Uzun zaman önce bilgisayarımda bir "acpi.sys" sorunu oldu ve bilgisayarım güvenli moddan bile açılmamaya, mavi ekran vermeye başladı. Bugün bilgisayara format atarak düzeltmeye karar verdim ama iki sorun çıktı. Sorunum; BIOS'tan USB'yi birinci olarak seçince HDD, HDD'yi birinci olarak seçince USB kayboluyor. Bir diğer sorunum ise USB'yi birinci sıraya aldığımda format atarken gelen Windows simgesi geliyor ve bilgisayar kendi kendini tekrardan başlatıp yine aynı şeyi yapıyor.

Herkese merhabalar. Uzun zaman önce bilgisayarımda bir "acpi.sys" sorunu oldu ve bilgisayarım güvenli moddan bile açılmamaya, mavi ekran vermeye başladı. Bugün bilgisayara format atarak düzeltmeye karar verdim ama iki sorun çıktı. Sorunum; BIOS'tan USB'yi birinci olarak seçince HDD, HDD'yi birinci olarak seçince USB kayboluyor. Bir diğer sorunum ise USB'yi birinci sıraya aldığımda format atarken gelen Windows simgesi geliyor ve bilgisayar kendi kendini tekrardan başlatıp yine aynı şeyi yapıyor.
1-Öncellikle bios ekranının foto atarmısın emin olmam için?
2-Biosda usb belleği harddisk olarak seçmişsin büyük ihtimal custom yapman gerek.
3-Biosun foto atarmısın?

Bios tan foto atabilir misiniz adım adım?
Adım 1:
Adım 2:
Adım 3 ve USB görünmeme sıkıntısı:
Girdiğim bölümler kırmızı olan yerler.
BIOS'ta fast boot Secure Boot özellikleri varsa enable yapıp deneyin.
Fast Boot yok ama Quick Boot var. O da enabled 😀

Fast Boot yok ama quick Boot var. O da enabled 😀
[/QUOTE]

Bu seçeneği disable yapın yukarıda yanlış yazmışım.
Disable olacak.

Bu seçeneği kapatınca yine olmazsa ikinci resimde hard disk drivers var ikinci seçenek.
Oradan USB diski birinci sıraya al.

Daha sonra F10 ile kaydet sistem USB'den boot edecektir.
Windows 10 kurulumu dosyaları kopyalayıp yeniden başlatınca USB diski çıkarman lazım.
Yoksa yine USB'den Boot edip kura girer.

Geri
Yukarı