Bilgisayara format atılmıyor

dnzclkcls

Centipat
Merhaba,

Birdenbire bilgisayarımda mavi ekran hataları almaya başladım. Kernel_data_ınpage error, system_servıce exceptıon, Memory management hatalarını aldım.
Format atmaya karar verdim. USB'den Windows 10 kurulumu yapmaya çalıştığım zaman, kurulacağı diski seçiyorum kurulum işlemine başlıyor fakat o sırada bilgisayar yeniden başlatılıp sanki hiç kurulum yapılmamış gibi yine eski dosyalarımın kurulu olduğu Windows geliyor. Belleklerimde sorun olacağını düşündüm. Windows bellek tanılama aracını çalıştırdım. Bilgisayar yeniden başlatılıyor ama bellek tanılama aracı çalışmadan oturumum açılıyor.

Sorun neden kaynaklanıyor olabilir? Yardımcı olur musunuz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba windows 10 da ayarlara gir oradan güncelleştirme ve güvenlik gir sonra kurtarma'ya bas sonra başlayın diye bişey yazıyor ona basın oradan kendin halledersin herşeyi bide böyle dene

Birdenbire bilgisayarımda mavi ekran hataları almaya başladım. Kernel_data_ınpage error, system_servıce exceptıon, Memory management hatalarını aldım.
Kernel_Data_Inpage error genelde RAM veya sabit diskinizle ilgili bir sorundan kaynaklanır. İkisinden birinde sorun varsa bu da format atmanızı engelliyor olabilir.

Memory Management hatası için şunu okuyabilirsiniz.

System service exception hatası da genellikle donanımsal bir hatadan kaynaklanır.

RAM veya sabit diskinizle ilgili bir sorun olabilir. Sürücüleri ile ilgili de olabilir. Bunları kontrol etmenizi öneririm.

Hard Disk veya kullanıyorsanız SSD'niz arızalanmış olabilir. HDDScan programını indirip SMART kısmından diskinizin durumuna bakın eğer sarı veya kırmızı noktalar görüyorsanız diskiniz mavi ekran hatalarına sebebiyet veriyor olabilir. Benzer bir durumla bende karşılaşmıştım.

Hard Disk veya kullanıyorsanız SSD'niz arızalanmış olabilir. HDDScan programını indirip SMART kısmından diskinizin durumuna bakın eğer sarı veya kırmızı noktalar görüyorsanız diskiniz mavi ekran hatalarına sebebiyet veriyor olabilir. Benzer bir durumla bende karşılaşmıştım.
Dediğinizi yaptım. Hepsi yeşil olarak gözüküyor.
Mesela SSD ye bir dosya indirdiğimde onu hemen bozuyor dosyanın içine giremiyorum. Bilgisayarı yeniden başlattığımda o indirdiğim dosyalar silinmiş olarak görüyorum.
Güvenli modu bile açamıyorum.
Sizce sorun SSD den mi kaynaklanıyor?
Usb den format atarken önce kuracağım ssd yi biçimlendiriyorum. Sonra kuruluma başlıyorum. Ama yeniden başlatma ekranı geldiğinde pc yeniden başlatılıyor ve normal eski oturumum açılıyor. Disk biçimlendirilmemiş oluyor.
Yardımcı olur musunuz?
Yardımcı olur musunuz?

Son düzenleme:
Dediğinizi yaptım. Hepsi yeşil olarak gözüküyor.
Mesela SSD ye bir dosya indirdiğimde onu hemen bozuyor dosyanın içine giremiyorum. Bilgisayarı yeniden başlattığımda o indirdiğim dosyalar silinmiş olarak görüyorum.
Güvenli modu bile açamıyorum.
Sizce sorun SSD den mi kaynaklanıyor?
Usb den format atarken önce kuracağım ssd yi biçimlendiriyorum. Sonra kuruluma başlıyorum. Ama yeniden başlatma ekranı geldiğinde pc yeniden başlatılıyor ve normal eski oturumum açılıyor. Disk biçimlendirilmemiş oluyor.
Yardımcı olur musunuz?
Yardımcı olur musunuz?
Bu durum hakkında bende yeterli bilgi sahibi değilim maalesef. Size önerim eğer mevcut ise elinizde bulunan bir harici hard diski bilgisayara takıp, şu adımları takip etmeniz:
Eğer bir hata almıyorsanız, problem SSD olabilir.

Geri
Yukarı