Bilgisayara format atma seçenekleri

Metelee

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba bir hard diskim ve bir SSD'im var. Genelde format attığım zaman SSD ve Hard Disk'te sadece birincil seçeneğini biçimlendir der öyle format atarım. Ama bir arkadaşımdan duymuştum oradaki birincil, sistem, ve kurtarma seçeneğini de silmem gerektiğini söyledi yani birincil dışındaki diğer seçeneklerini de biçimlendirmem gerektiğini söyledi. Sizce doğru mu? Doğru formatı temiz sıfırlamayı nasıl yapmalıyım?

Merhaba bir hard diskim ve bir SSD'im var. Genelde format attığım zaman SSD ve Hard Disk'te sadece birincil seçeneğini biçimlendir der öyle format atarım. Ama bir arkadaşımdan duymuştum oradaki birincil, sistem, ve kurtarma seçeneğini de silmem gerektiğini söyledi yani birincil dışındaki diğer seçeneklerini de biçimlendirmem gerektiğini söyledi. Sizce doğru mu? Doğru formatı temiz sıfırlamayı nasıl yapmalıyım?

Direk USB ile format at hocam ayarlardan format atmak mantıksız önerenleri dinleme.

Format ekranındaki bütün gözükenleri silmen gerekli yeni dediğinde o kısımlar yeniden oluşacak zaten.

Direk USB ile format at hocam ayarlardan format atmak mantıksız önerenleri dinleF
USB den atıyorum direk zaten sadece şu görseldeki gibi seçenekler çıkıyorya orda sadece ben birincil olanları biçimlendir diyip öyle format atıyorum acaba diğer seçenekleride sıfırlamam lazımmı?
1698260549893.png

Format ekranındaki bütün gözükenleri silmen gerekli yeni dediğinde o kısımlar yeniden oluşacak zaten.
Hocam burdaki tüm seçenkeleri diyorsunuz değil mi? Sağ taraftaki olan seçenekleri
1698260596256.png

USB'den atıyorum direk zaten sadece şu görseldeki gibi seçenekler çıkıyorya orada sadece ben birincil olanları biçimlendir deyip öyle format atıyorum acaba diğer seçenekleride sıfırlamam lazım mı?
Eki Görüntüle 1990106

Hocam buradaki tüm seçenkeleri diyorsunuz değil mi? Sağ taraftaki olan seçenekleriEki Görüntüle 1990109

Evet depolama olarak kullandığın bir disk yoksa hepsini silip yeni demen yeterli

Hocam tam anlamadım ama herhalde oradakilerin hepsini silip yeni demem lazım doğru mu anladm.

Hepsini biçimlendir sonra en yüksek deposu olana Windows'u kur fakat o depolama çok az yeni hdd/ssd alman gerekecek.

Geri
Yukarı