Bilgisayara format attıktan sonra sanal disk silinir mi?

EqWorce

Centipat
Daha fazla  
Laptopuma format atacağım, fakat cihazda D: Diski olmadığı için oyunlarımı yedeklemek için yeni bir sanal disk oluşturdum ve ona yedekledim. Eğer şimdi bilgisayarıma format atarsam sanal diskteki dosyalarım da gider mi? Yardımcı olursanız çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler.
(Hard diskim olmadığı için sanal disk oluşturdum)

Son düzenleyen: Moderatör:
Peki oyunlarımı ve birkaç dosyamı silmeden format atmanın alternatif bir yolu var mıdır? Hard diskim yok.

Harici bir depolama birimin yoksa bilgisayar üzerinde takılı olan depolama birimini böl. İşletim sisteminin olmadığı bölüme dosyalarını yedekle. Format aşamasında ayırt edebilmen için yedek aldığın diskin boyutunu not al ve o bölümü silme. İşletim sisteminin yüklü olduğu ve sistem bölümlerini silip, sildiğin kısma sistem yüklemesini gerçekleştir. Tam anlamıyla temiz kurulum olmaz ama dosyalarını kaybetmeden formatı atmış olursun.

Bir yolu da cloud. Eğer yedek alacağın dosya boyutu çok yüksek değilse google driver'a yükle. Format sonrasında geri çekersin.

Harici bir depolama birimin yoksa bilgisayar üzerinde takılı olan depolama birimini böl. İşletim sisteminin olmadığı bölüme dosyalarını yedekle. Format aşamasında ayırt edebilmen için yedek aldığın diskin boyutunu not al ve o bölümü silme. İşletim sisteminin yüklü olduğu ve sistem bölümlerini silip, sildiğin kısma sistem yüklemesini gerçekleştir. Tam anlamıyla temiz kurulum olmaz ama dosyalarını kaybetmeden formatı atmış olursun.

Bir yolu da cloud. Eğer yedek alacağın dosya boyutu çok yüksek değilse google driver'a yükle. Format sonrasında geri çekersin.
böldüm fakat 18Gb lık bir yer tanımladı bana 100gb gerekiyor. bu sayıyı arttırabilmenin bir yolu var mıdır?

MiniTool Partition Wizard kullanarak D: için 100gb yer ayırdım. şimdi format atacağım fakat bana D: silinsin mi silinmesin mi diye sormuyor? eğer format atarsam D: diski de silinir mi?
Sormaz zaten. Sana iki eçenek sunacak yükseltme ve özel kurulum. Özel kurumu seçeceksin sonrasında açılan menüden(c: d: vb. bütün bölümler listelenecek) silmek istediğin bölümleri kendin seçip sileceksin. Sildiğin ham kısmı seçip kurulumuna devem edeceksin. 100 gb olarak ayırıp yedek aldığın bölümü silmeyeceksin.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı