Bilgisayara giren trojan virüsü silindikten sonra ileride sıkıntı çıkarır mı?

aftonssidekick

Centipat
Daha fazla  
Bilgisayarıma trojan virüsü girdi; aslında, trojanın olduğu klasörü biliyordum ama silmeye çalıştığımda hata verdi, "desktop-?" izni gerekiyor gibisinden bir şey söyledi, (desktop'un tam ismini hatırlayamıyorum, ekran görüntüsü almadım.) Ve ben kaldırmaya çalıştıkça bu hatayı verdi, ardından Kaspersky programım virüsü sildi ve virüsün adının 'Heur:Trojan-SPY.MSIL.NOON.gen' olduğunu gösterdi, duyduğuma kadar zararlı bir trojanmış ve ben hemen bilgisayarımı Kaspersky ve Windows 10'un kendi antivirüs programına tarattım, temiz çıktı; ardından hemen önemli şifrelerimi değiştirdim. İleride başıma bu trojan bir şey açar mı? Bu trojan virüsü sadece bilgisayarda kayıtlı olan şifreleri mi çalıyor yoksa kayıtlı olmayan ama girilmiş olan şifreleri de mi? Teşekkürler.

Bilgisayarıma trojan virüsü girdi; aslında, trojanın olduğu klasörü biliyordum ama silmeye çalıştığımda hata verdi, "desktop-?" izni gerekiyor gibisinden bir şey söyledi, (desktop'un tam ismini hatırlayamıyorum, ekran görüntüsü almadım.) Ve ben kaldırmaya çalıştıkça bu hatayı verdi, ardından Kaspersky programım virüsü sildi ve virüsün adının 'Heur:Trojan-SPY.MSIL.NOON.gen' olduğunu gösterdi, duyduğuma kadar zararlı bir trojanmış ve ben hemen bilgisayarımı Kaspersky ve Windows 10'un kendi antivirüs programına tarattım, temiz çıktı; ardından hemen önemli şifrelerimi değiştirdim. İleride başıma bu trojan bir şey açar mı? Bu trojan virüsü sadece bilgisayarda kayıtlı olan şifreleri mi çalıyor yoksa kayıtlı olmayan ama girilmiş olan şifreleri de mi? Teşekkürler.

Kaspersky ile sildiysen bir şey olacağını sanmıyorum. İçin rahat etsin istiyorsan, temiz kurulum yapmanı öneririm.

Bu trojan virüsleri aslında çok benzerler ama farklılar korkum şudur ki trojan driverlara bulaşmıssa geçmiş olsun.

Pekala, bilgisayarımı formatlayacağım. Virüs daha önce girilmiş ama tarayıcıya kayıtlı olmayan şifreleri de çalabilir mi?
Kaspersky biraz genel tanımlıyor zararlıları, bunu bilemeyeceğim. Yine de önemli sosyal medya hesaplarınızın şifrelerini değiştirmeniz yararınıza olur.

Anakart hariç donanıma zararlı bulaşmaz. Ayrıca silindiyse sorun yok, gözden kaçma ihtimaline karşı ESET Scanner ile ek tarama yapın. Formata gerek yok, her saniye format atılmaz sisteme.

Kaspersky temizlediyse sıkıntı olacağını düşünmüyorum(karantinadan da kaldırmanızı öneririm.) Ek olarak Malwarebytes ve EEK ile taratabilirsiniz.

Geri
Yukarı