Bilgisayara görüntü gelmiyor ve anakart kendini resetliyor

RowIinq

Hectopat
Daha fazla  
İkinci el bir bilgisayar aldım ve bu bilgisayarı aldığım kişiden bilgisayarın çalıştığına ve kullandığına dair birçok video aldım. Yani kasa çalışıyor ama şu an elime ulaştığında güç düğmesine basıyorum ve kasa her 10 saniyede bir kendini resetliyor. Hiç görüntü de yok, RAM değiştirdim, işlemci değiştirdim, HDD değiştirdim, kabloları değiştirdim, ekran kartını söküp benim ekran kartımı taktım ama nafile... PSU'dan gelen 4 pin girişli kabloyu takınca anakart kendini resetlemeye devam ediyor ama çıkarınca bu sefer de kendini resetlemiyor ancak yine görüntü yok. Ayrıca boşta bir adet 2 pin girişli kablo ve 6 pin girişli kablo da bulunmakta ama kasada bu girişler bulunmuyor.
Özellikleri.
6 GB DDR2 800 MHz RAM.
Q6600 işlemci.
HD 5570 1 GB ekran kartı.
300W PSU.

Son düzenleyen: Moderatör:
BIOS güncelleyip direkt kurulumunu yaparak verdi eski sahibi. Görüntü gelmeden nasıl yapacağım BIOS güncellemesini?

BIOS güncellemesi yap demedim belki BIOS Update yaparken bir sorun oldu ya da uyumsuzluk oldu orasını bilemem. Bende geçen yıl bir tane ASUS anakart aldım sözde sağlam diye ama bir türlü görüntü vermiyordu araya çok fazla zaman girdiği için iade de edemedim.

BIOS güncellemesi yap demedim belki BIOS Update yaparken bir sorun oldu ya da uyumsuzluk oldu orasını bilemem. Bende geçen yıl bir tane ASUS anakart aldım sözde sağlam diye ama bir türlü görüntü vermiyordu araya çok fazla zaman girdiği için iade de edemedim.
Maalesef pek yok.
Şu an son bir umut olarak PSU değiştim ama hâlâ aynı hata. Artık sorunun anakart olduğunu kesinleştirdim. Tamirci yapabilir mi bu anakartı? Yoksa çöpe atılmalık mı?

Geri
Yukarı