Çözüldü Sistem neden BIOS ekranına gelmiyor ve sürekli kendini resetliyor?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

zerolaqrap

Hectopat
RAM
TUF Gaming 2x8 3200MHz
Ekran kartı
Gigabayte RX 580 8gb
Anakart
Gigabayte B450m k
İşlemci
AMD Ryzen 5 5500
Arkadaşlar merhaba. Dün bilgisayarıma Windows 11 yükledim. Yüklemeden önce hata veriyordu, Windows 11 bu bilgisayara yüklenemez şeklinde. Bende çözümüne baktım. Bir forumda çözüm yolu buldum ve uyguladım. CMD üzerinden çok kısa kod yazarak sorunum çözüldü. Sorunsuz şekilde Windows 11'i kurdum. Daha sonra Valorant'ı kurdum. VAN9003 hatası ile karşılaştım. Bunun çözümünü iste BIOS'tan TPM 2.0'ı aktifleştirmem gerektiğini gördüm. Adım adım çözümü uyguladım ve TPM 2.0'ı açtım.

F10 deyip kaydedip BIOS'tan çıktım. Fakat daha sonra ekran hiç gelmedi. Kasaya kulağımı dayadığımda sanki PC kendini her defasında resetler gibi ses duyuyorum. Bunun çözümünü de araştırdım ve uyguladım.

BIOS pilini çıkardım bekledim taktım olmadı. Anakart üzerinden CMOS yaptım yine olmadı. (anakartın resetlendiğine eminim çünkü PC kapalıyken klavye ışığı yanıyor. Ben bu ayarı önceden kapatmıştım.) Ekran kartını çıkardım HDMI ile onboarda taktım yine görüntü alamadım. Yardımlarınızı bekliyorum. Şimdiden çok teşekkür ederim.

Saygılarımla.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Teşekkür ederim. Akşam önerileri deneyip sonucu burada paylaşacağım.

Tekrar merhaba. Daha güçlü güncel bir ekran kartı taktım sistem açıldı hemen BİOS’dan TPM kapatıp sorunu çözdüm. İlginiz için teşekkür ederim.
Ekran kartı olmadan o sistemde görüntü alamazsınız zaten. BIOS'un resetlendiğinden eminseniz RAM'ların yerini değiştirip tekrar ve tekrar deneyin. Olmaz ise anakartın brick olma ihtimali olabilir bir yerde o şekilde okumuştum.

Tekrar merhaba. Daha güçlü güncel bir ekran kartı taktım sistem açıldı hemen BİOS’dan TPM kapatıp sorunu çözdüm. İlginiz için teşekkür ederim.

Son düzenleme:
Çözüm

Geri
Yukarı