Bilgisayara Görüntü Gelmiyor Ve Power Tuşu İle PC Kapanmıyor

Gheky

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhabalar, daha dün sorunsuz kullandığım bilgisayarımı bugün sabah saatlerinde açtığımda monitöre görüntü gelmedi. Zar zor bir şekilde kapat-aç yaparak çalıştırmayı başardım. Birkaç dakika önce kasaya çok hafif bir şekilde ayağım değdi ve monitördeki görüntü donup, sesler takılmaya başladı. Bende bilgisayarı kapattım fakat şu an açamamaktayım. Kasanın Power tuşuna basıyorum fakat görüntü gelmiyor. Aynı Power tuşu ile bilgisayarı kapatmak istediğimde ise kapatamıyorum. PSU'nun on/off tuşu ile kapatabiliyorum.

Yapmış olduğum çözümler:
SSD'yi kontrol ettim, kablolarda kırık veya çıkık olmadığına baktım. Ekran kartının güç kablolarını kontrol ettim ve anakarta tam olarak oturup oturmadığına baktım. HDMI kablosunu değiştirdim.

Sistem Özelliklerim:
AMD Ryzen 3500X
Gigabyte B450M S2H
Sapphire 5500XT 4 GB
SanDisk Ultra 3D M.2 SSD
600W 80Plus Bronze PSU
3600MHz G.Skill 8x2 RAM

Son düzenleyen: Moderatör:
Ramin

Ramin ucunu silgi ile silmeme gerek var mı siz yaptınız mı?
Hayır, ben yapmadım. Zaten RAM'lerin ucu oksitlenmeden dolayı kararırsa silinir. O kararma da yaklaşık 8-9 senelik bilgisayarlarda gözlemleniyor genellikle. Bilgisayarınızdaki bileşenler yeni ise silmenize gerek yok elbet. Ne olur ne olmaz diye belki bir parça soketin veya ramin üstünde kalmıştır diye üfledim birkaç kere o kadar.

Geri
Yukarı