Çözüldü Bilgisayara görüntü gelmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Ghasty

Picopat
Daha fazla  
Meslek
Web Developer Intern
Selam, çok eski bir bilgisayarimi satacaktim, haliyle temiz Windows kurulumu yapmam gerekti. Fakat açılırken ASUS logosu gelmiyordu BIOS için, ayrica gelişmiş başlatmada UEFI ayarlarina girme yoktu yani erişilemiyordu. Bende USB olmadan en azindan sıfırlayım dedim Windows'u kendi icinden. Her şeyi sil dedikten sonra bilgisayar uzun sure calisti fakat ne goruntu vardi ne bir şey. Hiçbir gelisme olmayinca kapattim bilgisayari, tekrar açtım, calisiyor fakat goruntu yok. Anakart pilini cikarttim geri tatkim fakat hala ayni sorun. Elimde USB Windows ISO dosyasi ve USB hirens bootcd var, yardimci olursaniz sevinirim.

Edit: Windows'u kendi icinden sifirlamadan once, goruntu geliyordu her şey normaldi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Goruntuyu ekran kartinin HDMI girisinden aldim.
i3 4160 CPU.
h81m-e/m51ad/dp_mb motherboard.
RX550.
DDR3 4 GB.
350W PSU.

Su an ISO dosyasindaki setup ile sifirlamaya calisiyorum bakalim.

Donanim isleri rastgele cozulebiliyor sanirim :). Bilgisayara darbe gelmemesine ragmen, tum bilesenleri takip cikarinca sorunu cozdum, sans eseri oldu biraz. Konuyu panik yapip erken açtım, gereksiz vakit aldiysam affola. Konu cozulmustur.
Selam, çok eski bir bilgisayarimi satacaktim, haliyle temiz Windows kurulumu yapmam gerekti. Fakat açılırken ASUS logosu gelmiyordu BIOS için, ayrica gelişmiş başlatmada UEFI ayarlarina girme yoktu yani erişilemiyordu. Bende USB olmadan en azindan sıfırlayım dedim Windows'u kendi icinden. Her şeyi sil dedikten sonra bilgisayar uzun sure calisti fakat ne goruntu vardi ne bir şey. Hiçbir gelisme olmayinca kapattim bilgisayari, tekrar açtım, calisiyor fakat goruntu yok. Anakart pilini cikarttim geri tatkim fakat hala ayni sorun. Elimde USB Windows ISO dosyasi ve USB hirens bootcd var, yardimci olursaniz sevinirim.

Edit: Windows'u kendi icinden sifirlamadan once, goruntu geliyordu her şey normaldi.
Başka görüntü aygıtında denediniz mi görüntü geliyor mu diye? Kabloları bir daha kontrol edin, olmazsa birşekilde o windowsu silin ve birdaha kurun, temiz şekilde. Ayrıca orjinal olmasıda büyük etken.

Başka görüntü aygıtında denediniz mi görüntü geliyor mu diye? Kabloları bir daha kontrol edin, olmazsa bir şekilde o Windows'u silin ve bir daha kurun, temiz şekilde. Ayrıca orijinal olmasıda büyük etken.

Evet, monitorde, hdmi kabloda, ekran kartinda bir sıkıntı yok. RAM'leri de sokup cikardim. Sanirim Windows'u kendi icinde sifirlarken kapattigim icin sistem ariza verdi. Su an boot ayarlarina girebilsem elimde tum ise yarar USB'ler var fakat giremiyorum, siyah ekran...

Farklı görüntü portlarını deneyin DVI HDMI VGA vs.

Tüm bileşenleri söküp taktım, HDMI uzerinden goruntu geliyor su an. Fakat dedigim gibi BIOS'a giremiyorum, anakartta cok eski oldugu icin Driver'ini bulamadim. Nasil halledebilirim?

Eski derken HDMI portu varsa ıvy bridge bir sistem olduğunu düşünüyorum.

Sistem yazar mısın?

Goruntuyu ekran kartinin HDMI girisinden aldim.
i3 4160 CPU.
h81m-e/m51ad/dp_mb motherboard.
RX550.
DDR3 4 GB.
350W PSU.

Su an ISO dosyasindaki setup ile sifirlamaya calisiyorum bakalim.

Donanim isleri rastgele cozulebiliyor sanirim :). Bilgisayara darbe gelmemesine ragmen, tum bilesenleri takip cikarinca sorunu cozdum, sans eseri oldu biraz. Konuyu panik yapip erken açtım, gereksiz vakit aldiysam affola. Konu cozulmustur.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm

Geri
Yukarı