Bilgisayara görüntü gelmiyor

minimalist

Centipat
Bilgisayar 3 aydır çalışmıyor denemediğim yol, girmediğim konu kalmadı.
Bilgisayar çalıştırdığım zaman kasadan ses geliyor monitöre görüntü gelmiyor.
  • Monitor kablosunu test ettim çalışıyor.
  • Monitörü test ettim çalışıyor.
  • RAM'leri test ettim çalışıyor.
  • BIOS pilini çıkarttım bekledim işe yaramadı.
  • Ekran kartını çıkarttım onboard görüntü almayı denedim. Anakartın onboard'ından da görüntü gelmiyor.
Ekran kartı çalışıyor anakartın bütün kablolarını çıkarttım yeniden taktım yine olmadı.
Yardımlarınızı bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemci, anakart, Power supply bunlarda arızalı olabilir? Anakarta takılı bütün kabloları çıkart (USB, Audio kablolarından bahsediyorum). Sadece Power'dan gelen 24 pin ve işlemci besleme kablosunu takarak dene.

Ekranın çözünürlüğünde dolayı ekrana görüntü gelmiyor olabilir bir ara başıma gelmişti çünkü ekranın çözünürlük ayarına TV de vs başka bir cihazda düşürün ve tekrar deneyin başka birşeyde sorun yoksa eğer bence bundan olabilir.

Eski sistemimde başıma gelmişti öylece bıraktım uğraşmadım daha sonra anakartın arızalı olduğunu öğrendim. Aynı şekil seninde öyle bir sorunun olabilir bir bilgisayarcıya baktır derim.

Bu bilgisayarın içinde parça var mı? Varsa neler mesela?
İşlemci : Amd Ryzen 5 1600x
Anakart : Gigabyte GA-AB350 Gaming 3
Ram : G.Skill Trident Z RGB 16 GB DDRD - 3000
Ekran Kartı : Gigabyte GeForce GTX 1070 8 GB AORUS
Psu: XIGMATEK SHOGUN G SERİSİ 80PLUS GOLD 750W GÜÇ KAYNAĞI
sıvı soğutucu ve m2 ssd var

Eski sistemimde başıma gelmişti öylece bıraktım uğraşmadım daha sonra anakartın arızalı olduğunu öğrendim. Aynı şekil seninde öyle bir sorunun olabilir bir bilgisayarcıya baktır derim.
bilgisayarı kendim topladım bende anakart arızası olabilir diye düşünüyorum
Hiç görüntü gelmiyor ise, belki RAM slotlarında temassızlık olabilir. Birkaç kere tak çıkar yapın. Her takıp çıkardığınızda açmayı deneyin.

Sistem özellikleri nedir?
ramleri tak çıkar denedim olmadı
sistem özellikleri
İşlemci : Amd Ryzen 5 1600x
Anakart : Gigabyte GA-AB350 Gaming 3
Ram : G.Skill Trident Z RGB 16 GB DDRD - 3000
Ekran Kartı : Gigabyte GeForce GTX 1070 8 GB AORUS
Psu: XIGMATEK SHOGUN G SERİSİ 80PLUS GOLD 750W GÜÇ KAYNAĞI
sıvı soğutucu ve m2 ssd var
Onboard ekran kartın olduğuna emin misin ?
evet dvı onboard giriş mevcut
Ekranın çözünürlüğünde dolayı ekrana görüntü gelmiyor olabilir bir ara başıma gelmişti çünkü ekranın çözünürlük ayarına TV de vs başka bir cihazda düşürün ve tekrar deneyin başka birşeyde sorun yoksa eğer bence bundan olabilir.
ekranı başka şeyde denedim çalıştı sadece kasada görüntü vermiyor

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı