Bilgisayara güç geliyor ancak açılmadan yeniden başlıyor

Alper Can

Kilopat
Daha fazla  
Bilgisayarın açma tuşuna basınca güç geliyor fanlar dönüyor ancak ekrana hiçbir görüntü gelmeden fanlar 15 saniye kadar dönüyor. Ardından tekrardan başlatıp aynı döngüye giriyor. Sorun ne olabilir ne deneyebilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
PSU kaynaklı bir problem olabilir. Aynı sorunu yaşadım, eğer PSU'nuzun ekran kartı için iki tane ayrı kablosu mevcutsa şu an takılı olanını çıkartın, diğer kablonunkini deneyin. Ben bu şekilde çözmüştüm.

Anakartta arıza ledi var o yanıyor mu kontrol et küçük kırmızı bir led. Açılırken aralıklarla bip sesi geliyor mu? Bip seslerinin karşılıkları var oradan hatayı bulabilirsin. Son olarak da iki veya daha fazla slotta ram varsa tek tek çıkar o şekilde dene. Aklıma gelenler bunlar.

Anakartta arıza ledi var o yanıyor mu kontrol et küçük kırmızı bir led. Açılırken aralıklarla bip sesi geliyor mu? Bip seslerinin karşılıkları var oradan hatayı bulabilirsin. Son olarak da iki veya daha fazla slotta ram varsa tek tek çıkar o şekilde dene. Aklıma gelenler bunlar.
Anakartta herhangi bir yanan ışık led vs göremedim. Herhangi bir bip sesi de yok kasada ramleri ve psuyu başka bir kasada test ettim ve çalışır durumdalar.
PSU kaynaklı bir problem olabilir. Aynı sorunu yaşadım, eğer PSU'nuzun ekran kartı için iki tane ayrı kablosu mevcutsa şu an takılı olanını çıkartın, diğer kablonunkini deneyin. Ben bu şekilde çözmüştüm.
Ekran kartımın ek güç girişi yok. Psuyu farklı bir sistemde denedim bir sıkıntısı yok gibi.

Ekte gördüğünüz gibi durum.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
Anakartta herhangi bir yanan ışık LED vs göremedim. Herhangi bir bip sesi de yok kasada RAM'leri ve PSU'yu başka bir kasada test ettim ve çalışır durumdalar.

Ekran kartımın ek güç girişi yok. PSU'yu farklı bir sistemde denedim bir sıkıntısı yok gibi.

Ekte gördüğünüz gibi durum.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Hocam başıma gelen olaya benziyor. Videoda sağdaki 4 pinli konnektörğ söküp dener misin bir de. Onu söktüğünde bilgisayar açılacak görüntü gelmeyecek ama restart da atmayacak. Eğer çalışmaya devam ederse problem anakartta olabilir.

Benim başıma gelen olay aynı durum problem ise anakart kondansatörleri şişmişti.

Hocam başıma gelen olaya benziyor. Videoda sağdaki 4 pinli konnektörğ söküp dener misin bir de. Onu söktüğünde bilgisayar açılacak görüntü gelmeyecek ama restart da atmayacak. Eğer çalışmaya devam ederse problem anakartta olabilir.

Benim başıma gelen olay aynı durum problem ise anakart kondansatörleri şişmişti.
Dediğinizi yaptığımda verdiği tepki aynen bu şekilde hocam.

Yeni konular

Geri
Yukarı