Bilgisayara güç gelmiyor

MuhammedA

Hectopat
Makaleler
6
Daha fazla  
Daha önceden de olmuştu ama pek ciddiye almadım temassızlık vardır diye. Normal kullanımda bilgisayar aniden kapandı ve daha da açılmadı. Kasanın içini açtığımda ne bir yanık kokusu ne de yıpranmış kablolar vardı. Bütün her şeyi çıkartıp baştan taktım ama yine sonuca ulaşamadım. PSU'dan hafif bir cızırtı geliyordu. PSU markası turbox😒. Bunun nedeni nedir?

Son düzenleyen: Moderatör:
2 ihtimal var biri yüksek ihtimal. Güç kaynağının içindeki sigorta atmış olabilir diğer ihtimal ise anakartta bir kısa devre olmuş olabilir. İki türlüde olunca bilgisayar açılmaz (kısa devre koruması güç kaynağında mevcutsa tabii ki de)
Sigortanın patlayıp patlamadığını ise güç kaynağını açıp görülebilir.
Eğer garantisi varsa garantiye gönderin. Yoksa içini açabilirsiniz. Orada büyük ihtimalle 1646464202756.png bunun gibi bir şey vardır. Eğer ortadaki tel koptuğu belli oluyorsa sigortası atmış olabilir. (bazen çok şanslı olunmuyor bu konuda) sigorta attığında tel tek hizada gözükebiliyor. Büyüteç ile anlaşılabilir.

Garanti durumuna göre bunlara bakarsanız büyük ihtimalle sorun buradan.

Ama tabii başka ihtimaller de var ama onlar bilgisayar açılmasına engel olmaz (bobin patlağı gibi) eğer direnç yandıysa yine aynı şekilde sonuç olabilir. Ama sigorta atması bir olaydan tetikleneceği için direnç patlaması muhtemel gibi gözüküyor.

Bunlar benim düşüncelerim. İçini açmadan verilen bilgiye bu kadar yorum yapabiliyorum.

2 ihtimal var biri yüksek ihtimal. Güç kaynağının içindeki sigorta atmış olabilir diğer ihtimal ise anakartta bir kısa devre olmuş olabilir. İki türlüde olunca bilgisayar açılmaz (kısa devre koruması güç kaynağında mevcutsa tabii ki de)
Sigortanın patlayıp patlamadığını ise güç kaynağını açıp görülebilir.
Eğer garantisi varsa garantiye gönderin. Yoksa içini açabilirsiniz. Orada büyük ihtimalle Eki Görüntüle 1322943 bunun gibi bir şey vardır. Eğer ortadaki tel koptuğu belli oluyorsa sigortası atmış olabilir. (bazen çok şanslı olunmuyor bu konuda) sigorta attığında tel tek hizada gözükebiliyor. Büyüteç ile anlaşılabilir.

Garanti durumuna göre bunlara bakarsanız büyük ihtimalle sorun buradan.

Ama tabii başka ihtimaller de var ama onlar bilgisayar açılmasına engel olmaz (bobin patlağı gibi) eğer direnç yandıysa yine aynı şekilde sonuç olabilir. Ama sigorta atması bir olaydan tetikleneceği için direnç patlaması muhtemel gibi gözüküyor.

Bunlar benim düşüncelerim. İçini açmadan verilen bilgiye bu kadar yorum yapabiliyorum.
Hocam garantiye göndereceğim ama arka kapak vidalarının 1 tanesi eksik. Bir sıkıntı çıkar mı?

@MuhammedA eğer garanti etiketine bir sorun gelmediyse normalde sorun olmaz. Ama tabii bu gönderdiğin kişilerin keyfine kalmış biraz da. Eğer vidayı bulursanız takın. Bulamazsanız yerine bir tane takın diğerleriyle aynı renkte. Çok sorun oluşturmaz muhtemelen. Garanti etiketi sökülmediyse tabii ki de.

@MuhammedA eğer garanti etiketine bir sorun gelmediyse normalde sorun olmaz. Ama tabii bu gönderdiğin kişilerin keyfine kalmış biraz da. Eğer vidayı bulursanız takın. Bulamazsanız yerine bir tane takın diğerleriyle aynı renkte. Çok sorun oluşturmaz muhtemelen. Garanti etiketi sökülmediyse tabii ki de.
Yok garanti etiketi sağlam da vidayı galiba bulamayacağım.

Geri
Yukarı