Bilgisayara güç gelmiyor

yesososo

Hectopat
Makaleler
3
Yeni toplama bilgisayarım yerdeyken, takılı duran USB kablosuna takılmam nedeniyle 90 derecelik bir açıyla yana doğru düştü. Fanlardan daha önce gelmediği kadar çok ses gelmeye başlamıştı. Sorunun CPU soğutucusunda olduğunu anlayıp kasayı açtım. Kasayı açtığımda soğutucunun çok gevşediğini gördüm. Bastırarak kilitlerini kilitledim tekrardan. Sonrasında kasaya güç kablosunu takıp denediğimde, kasaya hiç güç gelmedi. Hiçbir fan dönmüyordu. Sorun nerede olabilir?

Maalesef şu anlık yok. PSU'nun bozulma ihtimali mi daha fazladır? Diğer parçaların mı?

PSU da bozulabilir ekran kartıda işlemcide RAM'de şans işi biraz bu.Yavaşca işlemci soğutucusunu çıkarın ve işlemciye pek fazla değmeden çıkarın özellikle termal macuna değmeyin işlemcinin arka kısmını ve anakartın işlemciye takıldığı kısmı atın hocam.

PSU da bozulabilir ekran kartıda işlemcide RAM'de şans işi biraz bu.Yavaşca işlemci soğutucusunu çıkarın ve işlemciye pek fazla değmeden çıkarın özellikle termal macuna değmeyin işlemcinin arka kısmını ve anakartın işlemciye takıldığı kısmı atın hocam.
Hocam maalesef pek cesaretim yok gibi kasayı açma konusunda.

Geri
Yukarı