Bilgisayara ışık geliyor, görüntü gelmiyor

EmreTuzun

Hectopat
Daha fazla  
Sabah normal şekilde oyun oynuyordum. Klavyem çalışmadığı için yeniden başlattım ve bir daha açamadım. İlk başta PC tuşa bastığım halde kapanmadı. Sonra fişi çektim tekrar taktım. PC kapandı ama tuşa bastığımda ışık geldi, ekran gelmedi. Herhangi bir yanık kokusu yok. Ekran kartını çıkarınca klavye mouse ışıkları geliyor ama onboard görüntü alamıyorum. Monitöre HDMI ile bağlanıyorum ve laptop ile çalışıyor. Bir sürü konuya baktım cevap bulamadım. Yardımcı olur musunuz?

Sadece monitöre görüntü gelmeme olayı gibiyse bu sabah benimde başıma geldi.
Sistemi kasadan açtım monitör açıldı ekran ışığı arkaplanı var olmasına rağmen görüntü gelmedi arkada Win. açılış sesini de duydum belli ki sistem açıldı masaüstü geldi ama monitör ekran bomboş hiç bir şey yok. Klavye-mouse ışıkları aktif çalışıyor Ctrl+alt+del Ctrl+f4 / f3 ne varsa işlemedi, ekran kartı kablosunu çıkar-tak yaptım sistemi kapattım-açtım yine olmadı bıraktım öyle. Neyse 1 saat kadar oyalandım tekrar sistemi açtığımda her şey normal açıldı ekran masaüstü geldi.

Win10'un Görev Yöneticisi "İşlemler" sekmesi en alt son sırasında "Wsappx (Appx Deployment Service - AppXSVC)" yazan bir şey var hakkında şöyle bir öneri okumuştum denemeye çekiniyorum. Yani sistemin Windows'un normal şekilde açıldığına monitörün (ekranda görüntü yok boş olsa da) çalıştığına eminseniz ve fakat monitör açık olmasına rağmen monitör'e görüntü gelmiyorsa bu "Wsappx" şeyini kapatmamız gerekiyormuş. Yalnız ben pek emin olamadım bu Wsappx ne iş yapıyor önemli bir şey mi hani yanlış yapmayalım çekiniyorum.

Sorunun ekran kartında olduğunu düşünüyorum. Elimde çok eski bir NVIDIA ekran kartı var 64 ya da 128 MB'ydi. İşlemcim Ryzen 3 1200. Taksam sıkıntı olur mu?

Sorunun ekran kartında olduğunu düşünüyorum. Elimde çok eski bir NVIDIA ekran kartı var 64 ya da 128 MB'ydi. İşlemcim Ryzen 3 1200. taksam sıkıntı olur mu?

Denemek için takabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı