Çözüldü Bilgisayara kablosuz kulaklık bağlarken mavi ekran hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 11

körbiginar

Kilopat
Makaleler
14
Yer
Dreamland
Daha fazla  
SSD veya HDD modeli
Samsung 860 EVO
Ekran kartı
GTX 1650 Mobile
İşlemci
i7 9750H
Merhaba. Bugün bilgisayarıma Samsung Buds 2 Pro cihazımı bağlarken mavi ekran hatası aldım. Dump dosyası bu. Yardımcı olduğunuz için şimdiden teşekkürler.

Ayrıca RAM özelliklerim de şu şekilde:

1687374700254.png

Bundan sonra Bluetooth sürücümü güncelledim ve kulaklığı bağladım bu arada.

Son düzenleme:
Çözüm
Yüklediğiniz mavi ekrar arşivi virüslü görünüyor.

Kaspersky/Malwarebytes gibi bir araçla tam sistem taraması yaparak sistemi virüs riskine karşı kontrol eder misiniz?

Eki Görüntüle 1831019

Sanırım Kaspersky ile denediniz, bende Free sürümü vcar bir de ben bakayım.

Güncel: Vallahi bende bir şey çıkmadı, bir de benim hesaptan size atayım dosyayı.
Hata sebebi sanırım arkada çalışan bir oyununuz hocam

1687415739921.png

Kaspersky/Malwarebytes gibi bir araçla tam sistem taraması yaparak sistemi virüs riskine karşı kontrol eder misiniz?

ApplicationFrameHost_f2nXm02PPz.png

Eki Görüntüle 1831019

Şu an Malwarebytes ve ESET üzerinden tarama yapıyorum. Sorun yaşattıysam kusura bakmayın. Ama daha geçen hafta tam tarama yapmıştım ve düzenli koruma ikisinde de açık. Böyle bir şey nasıl mümkün olabilir?

1687378013146.png

Malwarebytes böyle gösteriyor.

İlginç bir durum.

Örnek olarak, son 1 ayda 100 mavi ekran indirdiysem, 3 kez virüslü dosya buldu sistem.

Sizinki de dahil olmak üzere aşağıdaki tanım 2 oldu:
Kod:
Trojan:Win32/Spursint.F!cl

Geçen haftalarda da indirdiğin mavi ekran arşivlerinden birinde şu vardı ve silindi:
Kod:
Trojan:Script/Sabsik.FL.B!ml

False-positive olabilirler, bilmiyorum.

Bu yüklediğiniz Mavi ekran.rar dosyasının içerisindekileri VirusTotal gibi bir yerde de taratır mısınız? Ben indirip arşivden çıkarttığımda otomatik olarak siliniyor.

İlginç bir durum.

Örnek olarak, son 1 ayda 100 mavi ekran indirdiysem, 3 kez virüslü dosya buldu sistem.

Sizinki de dahil olmak üzere aşağıdaki tanım 2 oldu:
Kod:
Trojan:Win32/Spursint.F!cl

Geçen haftalarda da indirdiğin mavi ekran arşivlerinden birinde şu vardı ve silindi:
Kod:
Trojan:Script/Sabsik.FL.B!ml

False-positive olabilirler, bilmiyorum.

Bu yüklediğiniz Mavi ekran.rar dosyasının içerisindekileri VirusTotal gibi bir yerde de taratır mısınız? Ben indirip arşivden çıkarttığımda otomatik olarak siliniyor.
1687378438467.png

Buyrun. Gördüğünüz gibi hiçbir uyarı vermedi.

@EgeN7 hocam Malwarebytes uzerinden bu defa rootkitleri vs de taramasi icin tarama başlattım. 1 saattir tarıyor, 1.1m dosya taradi ve 1 tane sorun buldu. Kusura bakma lütfen virüs yok sanıyordum.

1687385630109.png

Bulduğu şey buymuş bu arada... Düz oyun, hiç mod yok. Bir virüsün buraya saklanmış olma olasılığı bir yana bence false positive.

Son düzenleme:

Eki Görüntüle 1831019

Güncel: Vallahi bende bir şey çıkmadı, bir de benim hesaptan size atayım dosyayı.
Hata sebebi sanırım arkada çalışan bir oyununuz hocam

1687415739921.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm

Hata sebebi sanırım arkada çalışan bir oyununuz hocam.
Eki Görüntüle 1831338

Mavi ekrandan sonra oynayıp bitirdim hocam oyunu. Galiba kulaklığı bağlarken arkada oyunun açık olması bir şeyi tetikledi.

Yeni konular

Geri
Yukarı