VMware fare bağlarken mavi ekran hatası

İşletim sistemi
Windows 10

drkntuna

Yoctopat
Daha fazla  
RAM
THERMALTAKE 16GB (2x8GB) TOUGHRAM RGB 3600MHz CL18 DDR4 Dual Kit Ram
SSD veya HDD modeli
XPG 256GB SPECTRIX S40G RGB PCIe Gen3x4 M.2 SSD
Ekran kartı
Nvidia Geforce GTX 1050 Ti 4GB
Anakart
ASUS TUF GAMING A520M-PLUS 4800MHz(OC) DDR4 Soket
İşlemci
AMD RYZEN 5 3600 3.6GHz
Merhaba,
Sorunumu kısaca anlatmak istiyorum. Bilgisayarıma VMware programı kullanarak sanal PC oluşturdum. Bu oluşturduğum sanal PC'ye özel çalıştıracağım mouse (Bloodyv7ma) bağlantısını yaparken bilgisayarım mavi ekran sorunu ile karşılaşıyor. Yani host bilgisayardan yeni bilgisayara mouse bağlantı oluşturduğumda sorunla karşılaşıyorum. Bu sorun mouse bağlantı işlemi yapmadan oluşmamakta, yani anabilgisayarda aynı mouse kullanarak bir sorunla karşılaşmadığım gibi ana bilgisayardan mouse bağlama işlemi yapmadan oluşturduğum sanal bilgisayarı da kullanabilmekteyim. Birden fazla farklı marka model mouse denedim fakat sonuç değişmedi. Ayrıca kurduğum sanal PC'lerde Windows 7 ve Windows 8.1 32 Bit ve 64 Bit'lik sürümleri ayrı ayrı kurup her birinde denedim. Konu hakkında yardım ve desteklerinizi bekliyorum. Teşekkür ederim.

Minidump dosyamı ekte TXT. Olarak paylaştım. Ayrıca link olarak da ekliyorum.

Dosya Ekleri

• minidump1.txt
    2,1 KB · Görüntüleme: 21
Sorun belli. VirtualBox yazılımının direkt kendisi çökmüş.

Nedeni de bağlamaya çalıştığınız fareniz.
vmusb.sys bunu destekler nitelikte.
Bağlantı ayarlarınızı değiştirmeye çalışın ya da farenizi hiç bağlamayın :)
En iyi çözüm bu gibi. Çünkü birçok işletim sisteminde de ayrı ayrı denemişsiniz ama fayda etmemiş.

Onun dışında sistemde kayda değer bir sıkıntı yok.

Merhaba, başka fare modellerinde de denemeler gerçekleştirdim. G300 LOGItech ve A4Tech XL-750bh. Bunlarda da aynı sorunu yaşadım. Fakat aynı sanallaştırma programı kullanıp mause bağlayıp hata almayan tanıdıklarım mevcut. Bağlantı ayarlarımı nasıl değiştirebilirim?

Bağlantı ayarları konusunda destek alabileceğim doküman veya kaynak bulunuyor mu? Değiştirmem gerekebilecek ayarları belirtirseniz tek tek denemek isterim.

Yeni konular

Geri
Yukarı