Bilgisayara keylogger bulaşıp bulaşmadığı nasıl anlaşılır?

thedarkfire19

Hectopat
Daha fazla  
Bu gün bir kaç program indirdim (3. parti) ve birisine tıkladığımda CMD ekranı geldi ancak aynı anda geri kapandı ne yazdığını görmedim ve hiç tepki vermedi. Bende keylogger olabileceğini düşündüm. Öyle bir şey varsa anlayabileceğimiz ya da temizleyebileceğimiz program veya yöntem var mıdır?

Son düzenleyen: Moderatör:
Antivirüs programım var ancak herhangi bir uyarı vermedi.
Var olduğunu ama bulamadığını belirteceksin o zaman konu açarken. Kurulu olanı kaldır, imzamdan KIS 2017 olanı indir.

Emekli oldugum isimle ilgili birkac pur nokta vereyim ve Hemen duruma el atalim. PID diye birsey var bilmem haberiniz var mi? Islem kimlik numarasi. Isletim sistemleri birbirinden farkli oldugu icin standart anlatimla devam edeyim siz kendi isletim sisteminizde kendi yolunuzu bulun lutfen. Oncelikle gorev yoneticisi acarak gorunum sekmesinde PID ile ilgili secenegi aktif hale getirerek islemler sekmesine geri donuyoruz. Ardindan tum kulllanicilara ait islemleri yada tum islemleri goster secenegini seciyoruz. Bu pencere acikken windows tusu + R basarak calistira cmd yaziyoruz. Gelen dos ekranina netstat -ano yazarak o an isletim sisteminde calisan uygulamalar ve pid numaralarini listeliyoruz. Ozellikle established olanlari teker teker not alarak gorev yoneticisindeki uygulamalarla karsilastiriyoruz. Bu sekilde ayiklama yontemi ile internet uzerinde islem yapan uygulamalarin dogrulugunu saglayabiliriz. Islem isimlerini google da aratarak zararli olup olmadigini ogrenebilirsiniz. Ancak bazi keyloggerlar verileri bekleterek belirli zaman araliklariyla hackera(ben beyaz sapkaydim) gondermektedir. Bu pid ler fos ekraninda listening olarak gozukebilir. Gonderim yapacagi zaman established olurlar. Bunun icinde yapabileceginiz sey belirli zaman araliklariyla pid listenizi tekrar tekrar kontrol etmeniz. Bu islemler zor geldiyse emsisoft güvenlik yazilimlarini tavsiye edebilirim. Sizmakta cok zorlandigim yazilimlardan biridir. Gayet basarili oldugunu dusunuyorum.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı