Bilgisayara nasıl 8.1 formatı atılır?

332579

Hectopat
Makaleler
3
Merhaba arkadaşlar, bilgisayarım Windows 10 yaptım. Bu nedenle de Windows 8.1 yapamıyorum. Bilgisayarıma format atıp Tekno-lokum'un videosuyla Windows 8.1 kuracağım. Format atmak için USB veya disk gerekiyor mu? USB veya disk olmadan format atabilir miyim? Nasıl format atacağım detaylı bir şekilde yardımcı olur musunuz?

Merhaba arkadaşlar, bilgisayarım Windows 10 yaptım. Bu nedenle de Windows 8.1 yapamıyorum. Bilgisayarıma format atıp Tekno-lokum'un videosuyla Windows 8.1 kuracağım. Format atmak için USB veya disk gerekiyor mu? USB veya disk olmadan format atabilir miyim? Nasıl format atacağım detaylı bir şekilde yardımcı olur musunuz?
USB gerekli. Rufus programı ile format USB'si hazırlayabilirsin. Windows 8.1'i İndir

Bilgisayar açılırken boot menüsüne geçerek USB'yi seçeceksiniz.

Hocam orada AMD yok?
USB gerekli. Rufus programı ile format USB'si hazırlayabilirsin. Windows 8.1'i İndir
Şuan hazırlıyorum.

Seçtikten sonra kurulum yapılacak ve Windows 10, Windows 8.1 olacak değil mi?
Evet hocam ayrıca iki çeşit kururlum var birincisi yükseltme yani Windows'u yükler ve dosyaları uygulamaları falan korur ikinciside Özel yani neyi koruyup korumayacağını siz seçiyorsunuz.
@Kany peki AMD'nin Boot menüsü kısayol tuşu nedir?
F12 olabilir hocam.

AMD marka laptop mu var? Genellikle ESC tuşunda olur Boot menüsü.

Hayır AMD işlemci ve anakartlı masaüstü bilgisayar var.
Evet hocam ayrıca iki çeşit kururlum var birincisi yükseltme yani Windows'u yükler ve dosyaları uygulamaları falan korur ikinciside özel yani neyi koruyup korumayacağını siz seçiyorsunuz.

Tamam ben şimdi ISO dosyasını hazırlıyorum. Sonra Boot menüsünden USB'yi seçiyorum. Sonrasında korunacak dosyayı seçiyorum ve kuruluyor. Doğru mu anladım?

Geri
Yukarı