Bilgisayara SSD takviyesi Ve Formattan Sonra Neler Yapılmalı?

Lintos

Megapat
Sosyal Tayfı
Makaleler
25
Yer
Colorado, Colorado Springs
Arkadaşlar haftasonu Samsung 860 EVO adlı SSD'yi alacağım, hazır SSD almışken format atmaya bahane arıyordum, format atarak Wİndows 10 PRO'yu SSD'nin içine kuracağım. Fakat bu benim ilk format deneyimim olacak, formattan sonra bilgisayara neler yapmalıyım? Format ve SSD'den sonra oyunlarda vb. az da olsa bir performans artışı görünür mü? Hangi driverları yüklemeliyim?

Arkadaşlar haftasonu Samsung 860 EVO adlı SSD'yi alacağım, hazır SSD almışken format atmaya bahane arıyordum, format atarak Wİndows 10 PRO'yu SSD'nin içine kuracağım. Fakat bu benim ilk format deneyimim olacak, formattan sonra bilgisayara neler yapmalıyım? Format ve SSD'den sonra oyunlarda vb. az da olsa bir performans artışı görünür mü? Hangi driverları yüklemeliyim?
SSD'nin oyunlara direkt olarak etkisi yoktur. Loading screen sürelerini kısaltır map daha hızlı yüklenir.

FPS artışı alamazsınız, büyük boyutlu oyunlarda yüklenme süreleri düşer ve oyuna biraz hız katar sadece oyunlarda olumlu yanı bu olur.

Format ve sonrası için bu adımları izleyebilirsiniz.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

FPS artışı alamazsınız, büyük boyutlu oyunlarda yüklenme süreleri düşer ve oyuna biraz hız katar sadece oyunlarda olumlu yanı bu olur.

Format ve sonrası için bu adımları izleyebilirsiniz.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Anlayamadığım kısım şu işlemcinin driverınıdamı indirip kuracağım? Recep Abinin işlemcisi Ryzen serisi olduğu için kafam karıştı. Benimki İ5 4460 çünkü.

Anlayamadığım kısım şu işlemcinin driverınıdamı indirip kuracağım? Recep Abinin işlemcisi Ryzen serisi olduğu için kafam karıştı. Benimki İ5 4460 çünkü.

Aynı işlemleri Intel tarafında yapacaksınız, anakart modeli üzerinden chipset kurulumu yapacaksınız.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı