Bilgisayara ikinci M.2 SSD taktıktan sonra ne yapılmalı?

v8mpx

Femtopat
Daha fazla  
Herkese merhaba, öncelikle. Bilgisayarıma ikinci bir M.2 SSD takmayı planlıyorum fakat ikinciyi taktıktan sonra nasıl bir yol izlemem gerektiğini bilmiyorum. Alacağım SSD şu an bilgisayarıma takılı olandan daha iyi. Windows'u tekrar mı kurmalıyım? Veya ne yapmalıyım tam bilmiyorum. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Ana SSD'nin hızları bu kadar iyi değilse, bence bunu ana SSD yapmalısın, ayrıca 2. M.2 yuvan 4.0 değilse bu hızlara ulaşamayacaksın, düşük, orta seviye chipsete sahip bir anakartın varsa genelde ilk yuva 4.0, ikinci yuva 3.0 oluyor, bunu bir kontrol etmelisin.

Son düzenleme:
Ana SSD'nin hızları bu kadar iyi değilse, bence bunu ana SSD yapmalısın, ayrıca 2. M.2 yuvan 4.0 değilse bu hızlara ulaşamayacaksın, düşük, orta seviye bir anakartın varsa genelde ilk yuva 4.0, ikinci yuva 3.0 oluyor, bunu bir kontrol etmelisin.

ROG STRIX B550-F GAMING anakartım var hiç bakmadım iki tane 4.0 oluyor mu acaba?​

Üst slot 4.0, alt slot 3.0.

1703887047497.png

Son düzenleme:

ROG STRIX B550-F GAMING anakartım var hiç bakmadım iki tane 4.0 oluyor mu acaba?​

İkinci M.2 yuvan 3.0 yani Max 4 GB/s alabilirsin eğer 2. yuvada kullanırsan.

Birinci SSD'n daha düşük hıza sahipse ikinci yuvaya takmanı öneririm, Windows'u da hızlı olana kurarsan daha iyi olur.

İkinci M.2 yuvan 3.0 yani Max 4 GB/s alabilirsin eğer 2. yuvada kullanırsan.

Birinci SSD'n daha düşük hıza sahipse ikinci yuvaya takmanı öneririm, Windows'u da hızlı olana kurarsan daha iyi olur.
Teşekkür ederim dediğiniz gibi yapıcam.Birinci yuvaya yeni olanı takıp eskiyi 2.ye takıcam.Yeni aldığımda Windows'u baştan temiz kurmak daha mantıklı olucak gibi.Yeniden hepinize çok teşekkür ederim.

Geri
Yukarı